Wegański Fashion Week - moda "cruelty-free" będzie miała własną imprezę

W lutym w Los Angeles odbędzie się wegański Fashion Week. To pierwsza tego typu impreza na świecie. Program tworzą pokazy mody zgodnej ze stylem życia wege, a także wykłady i debaty związane z tematyką "cruelty-free".

Wegański Tydzień Mody

Na początku lutego (1-4.02.) w Los Angeles odbędzie się pierwszy wegański fashion week. To sygnał, że zmienia się globalne podejście do mody, która ma być już nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również atrakcyjna moralnie. Vegan Fashion Week to impreza, która pokaże prace projektantów promujących styl życia wege w swoich kolekcjach. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Historii Naturalnej w Los Angeles i potrwa cztery dni. Pomysłodawczynią i organizatorką jest Emmanuelle Rienda, francuska stylistka i działaczka na rzecz praw zwierząt, mieszkająca w USA. Rienda prowadzi bloga The Vegan Stylist, ma również własny showroom w Los Angeles. Jej motto brzmi "Cruelty-free is the new luxury", a teraz chce zarazić nim cały świat.

 

Vegan Fashion Week - program

Podczas Wegańskiego Tygodnia Mody, goście będą mogli zobaczyć kolekcje, w których nie pojawią się elementy pochodzenia zwierzęcego, ani żadne inne materiały, przy których powstawaniu mogłyby ucierpieć zwierzęta. Pokazom towarzyszyć będą wystawy i wykłady poświęcone tematyce eko. Podczas konferencji zostaną poruszone kwestie dotyczące praw zwierząt, sprawiedliwości społecznej, cyrkulacji i technologii. Gościem specjalnym będzie Robert Lempert, znany klimatolog i laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

 

Wegański Fashion Week to również okazja do spotkań na linii przedsiębiorca - projektant. Konkretna lista designerów jeszcze nie została opublikowana. Kontynuacją imprezy będą targi w centrum biznesowym California Market Center, gdzie goście z bliska przyjrzą się modzie wege. Do współpracy zaproszono również wegańskie marki z sektora "beauty" i gastronomicznego. Pełna lista wystawców już wkrótce ma się pojawić na oficjalnej stronie internetowej Vegan Fashion Week (www.veganfashionweek.org).

Przypominamy, że w grudniu 2018 roku, marka Chanel ogłosiła rezygnację z wykorzystywania naturalnych futer i skór egzotycznych zwierząt w swoich kolekcjach. O modzie zrównoważonej jako jednym z najważniejszych trendów pisaliśmy również w naszym zestawieniu: Rok 2018 w modzie: wielkie podsumowanie. 

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jeśli chcesz być na bieżąco informowana o najciekawszych kolekcjach oraz zakupowych okazjach, wypróbuj nasz nowy newsletter. KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NOWEGO NEWSLETTERA.

Gucci - sukces i upadek z morderstwem w tle

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.