Pomada do brwi. Jak jej używać i które produkty są najlepsze?

Pomada do brwi to kosmetyk, który zrobił zawrotną karierę dzięki Instagramowi. To produkt, który doskonale podkreśla brwi i sprawia, że są wyraziste. Jak jej używać i jaką pomadę do brwi wybrać?

Pomada do brwi to ulubiony produkt instagramerek, makijażystek oraz znanych celebrytek. Prawdziwymi miłośniczkami tego zamkniętego w słoiczku kosmetyku do makijażu brwi, są Kim Kardashian czy Kylie Jenner. Pomada do brwi pozwala uzyskać efekt mocno podkreślonych i bardzo wyrazistych brwi, a jej umiejętne zastosowanie sprawia, że wyglądają one bardzo fotogenicznie, dlatego tak chętnie stosowana jest przez beauty influcenerki. Pomadą do brwi możesz nie tylko mocno podkreślić łuk brwiowy i optycznie zagęścić jasne włoski, ale także wykonać za jej pomocą naturalny makijaż.

Jaką pomadę do brwi wybrać?

Pomada do brwi ma najczęściej konsystencję wosku, jest mocno napigmentowana oraz dość gęsta. Najczęściej kosmetyk ten zamknięty jest w szklanym słoiczku, ale na rynku dostępne są również pomady do brwi, które wyglądają jak cienie. Pomada do brwi jest bardzo wydajna i starcza na długo. Jakie są największe zalety pomady do brwi?

 • precyzyjnie podkreślisz łuk brwiowy
 • nadasz brwiom mocny kolor
 • wypełnisz przestrzenie między włoskami
 • nadasz brwiom pożądany kształt
 • optycznie powiększysz brwi

Pomada do brwi nie musi być droga. Na rynku jest bardzo wiele produktów, które kosztują mniej niż 10 zł i cieszą się wielką popularnością wśród klientek. Wybrałyśmy pomady do brwi w rożnych przedziałach cenowych.

 • WIBO Eyebrow pomade  - kultowa pomada do brwi, która kosztuje około 15 zł. Doceniana za świetną jakość w stosunku do bardzo atrakcyjnej ceny.
 • DELIA BROW POMADE - kolejny produkt do stylizacji brwi, który kosztuje 10 zł. Dostępna jest w trzech kolorach i ma dołączony aplikator do brwi.
 • NYX Tame and Frame Tinted Brow Pomade - dostępna w trzech kolorach: dla brunetek, szatynek i blondynek. Kosztuje około 35 zl.
 • L’Oreal Brow Artist Paradise Extatic Pomade - pomada do brwi w słoiczku z nakrętką, w której ukryty jest dobrze wyprofilowany pędzelek. Jej cena to 44 zł.
 • Anastasia Beverly Hills, Diprow Pomade - najbardziej znana na świecie pomada do brwi dostępna jest aż w 11 kolorach. Dzięki niej można mocno podkreślić brwi i nadać im bardzo wyrazistego charakteru. Produkt dostępny jest wyłącznie w perfumeriach Sephora i kosztuje około 100 zł.
 • KAT VON D 24-Hour Super Brow - mocno podkreślone brwi to jeden z wyznaczników makijażu w stylu Kat Von D. W ofercie marki oprócz klasycznych odcieni znajdziesz również wersje kolorowe: zielone, żółte, niebieskie, fioletowe czy czerwone. Produkty Kat Von D dostępne są na wyłączność w perfumeriach Sephora i kosztują 82 zł.

Jak nakładać pomadę do brwi?

Pomada do brwi jest prosta w użyciu, ale żeby uzyskać idealny efekt, potrzebna jest oczywiście praktyka. Oprócz ulubionej pomady potrzebujesz odpowiedniego pędzelka. Pędzelek do pomady do brwi powinien być dość sztywny i ukośne ścięty. Dzięki temu bez problemu narysujesz odpowiedni kształt brwi i wypełnisz przestrzenie między włoskami. Zanim nałożysz pomadę do brwi, wyreguluj je do odpowiedniego kształtu. Możesz zrobić to samodzielnie lub skorzystać z fachowej pomocy kosmetyczki. Pamiętaj, aby nie usuwać zbyt dużej ilości włosków. Cienkie brwi dobrze wyglądały w latach 30. XX wieku, dziś stawiamy przede wszystkim na naturalność.

Instrukcja nakładania pomady do brwi krok po kroku

 1. Nabierz pędzelkiem odpowiednią ilość pomady (na początku warto wziąć nieco mniej produktu) i trzymając go w pozycji pionowej podkreśl dokładnie dolną część łuku brwiowego zaczynąjąc od wewnętrznego kącika oka. Linia powinna być dość cienka i precyzyjnie wyrysowana, staraj się rozprowadzić mniej więcej taką samą ilość produktu na całej części brwi.
 2. Zaznacz górną część łuku brwiowego zaczynają mniej więcej w 2/3 długości brwi. Nie zaczynaj od nakładania produktu na jego początku. Zbyt duża ilość pomady może skleić włoski, które będą wyglądać nienaturalnie.
 3. Przestrzeń między górną i dolną częścią łuku brwiowego wypełnij pomadą stopniowo nakładając produkt. Staraj się stopniować krycie, tak żeby początek łuku brwiowego był jaśniejszy od jego końca. Popracuj nad kształtem. 
 4. Na końcu przeczesz brwi szczoteczką, aby usunąć nadmiar produktu. Kieruj szczoteczkę kierując się do góry i pod lekkim skosem.
 5. Aby uzyskać supermodny w tym sezonie wygląd brwi tzw. soap brow podkreśl pomadą tylko dolny łuk brwiowy, a środek wypełnij pionowymi pociągnięciami. Takie brwi są lekko zmierzwione i gęste.
Więcej o: