Wiosna 2019. RISK made in Warsaw - moda jeszcze bardziej odpowiedzialna

Od lat ubrania z metką RISK made in Warsaw szyte są wyłącznie w Polsce, a do ich produkcji używa się tkanin ze sprawdzonych źródeł. Projektantki i właścicielki marki postanowiły poszukać w Europie materiałów "odpowiedzialnych" i z nich uszyć wiosenną kolekcję.

Od samego początku dla RISK made in Warsaw najważniejsze były dwie kwestie. Robić modę praktyczną, która będzie dobrze wyglądać na człowieku, a nie tylko na wieszaku. I robić modę odpowiedzialną oraz transparetną. W 2019 roku, wraz z premierą nowej kolekcji, Klara Kowtun i Antonina Samecka, właścicielki i projektantki marki postanowiły jeszcze bardziej skupić się na drugim zagadnieniu, bo jak same podkreślają, chcą być w porządku wobec świata. 

RISK made in Warsaw - moda jeszcze bardziej odpowiedzialna 

Sukienka w paski z wiosennej kolekcji RISK made in WarsawSukienka w paski z wiosennej kolekcji RISK made in Warsaw mat. prasowe

Od 2011 roku wszystkie ubrania z metką RISK made in Warsaw postawały w Polsce, a do ich produkcji wykorzystywane były materiały krajowe oraz pochodzące z rynku europejskiego. Właścicielki marki znają wszystkich swoich dostawców tkanin i wybierają tych, którzy dbają o wysoki standard produkcji oraz o swoich pracowników. W tym roku dziewczyny z RISK postanowiły przejrzeć rynek europejski pod kątem "odpowiedzialnych" tkanin oraz dzianin.

Wiosenna kolekcja RISK made in WarsawWiosenna kolekcja RISK made in Warsaw mat. prasowe

W wiosennej kolekcji pojawiły się, oprócz wegańskiej wiskozy, także organiczna bawełna, len oraz biodegradowalne materiały - cupro i tencel. Ubrania w paski, które obecne są w wiosennej ofercie są dziane z eko przędzy o nazwie "ECO LIFE YARNS", której w stosunku do obowiązujących standardów produkcji materiałów, każdy kilogram zaoszczędza 3,485 l wody i 6,77 kWh energii elektrycznej.

Wiosenna kolekcja RISK made in Warsaw 

RISK made in WarsawRISK made in Warsaw mat. prasowe

Do mody mamy podejście praktyczne. Robimy ubrania ułatwiające życie - takie, które sprawiają, że czujesz się pewnie, atrakcyjnie i że w ciągu dnia nie myślisz o tym, co masz na sobie, tylko o wszystkich innych ważnych rzeczach.

- podkreślaja projektantki 

W wiosennej kolekcji RISK made in Warsaw obecne są oczywiście słynne riskowe sukienki. Oprócz modelu kopertowego i rozkloszowanego w paski oraz w kolorze jagodowego jogurtu, w ofercie dostępna będzie także dopasowana tuba oraz model z baskinką. Miłośniczkom spódnic na pewno spodoba się rozkloszowana midi, do której można dopasować wygodną bluzkę lub elegancką koszulę z wiązaniem. Są również kopertowy płaszcz z szerokimi ramionami wykonany z tkaniny pochodzącej z Hollandi i marynarka w stylu office. Kolekcję uzupełniają kardigany oraz motorowe spodnie uszyte w dużej mierze z tencelu, materiału antybakteryjnego, który świetnie oddycha oraz bardzo szybko wchłania nadmiar wilgoci z ciała i natychmiast uwalnia ją do atmosfery.

RISK made in WarsawRISK made in Warsaw mat. prasowe

Kolekcję sfotografowała Iza Grzybowska, a w roli modelek wystąpiły promotorka sztuki Ida Bocheńska, studentka kulturoznawstwa Aniela Czartoryska i dr filozofii Karolina Rychter. 

Więcej o: