Kim Kardashian pozywa popularną markę Missguided

Kim Kardashian złożyła pozew przeciwko Missguided. Celebrytka zarzuca marce bezprawne wykorzystywanie jej wizerunku do sprzedaży swoich ubrań.

Missguided to bardzo popularna marka odzieżowa fast fashion, która sprzedaje ubrania do złudzenia przypominające te, które noszą popularne celebrytki. Kim Kardashian zarzuciła marce bezprawne wykorzystanie jej wizerunku oraz nazwiska do promowania oraz sprzedaży odzieży Missguided.

Kim Kardashian pozywa markę odzieżową Missguided

Marka Missguided błyskawicznie umieściła na swojej stronie skopiowany projekt sukienkiMarka Missguided błyskawicznie umieściła na swojej stronie skopiowany projekt sukienki Kim Kardashian instagram/ Missguided instagram

Prawnicy Kim Kardashian uważają, że w przeciwieństwie do innych marek z segmentu fast fashion, które kopiują stroje celebrytów i sprzedają je w dużo niższej cenie, Missguided poszła o krok dalej, systematycznie używając zdjęć oraz nazwiska Kardashian do reklamowania swojej strony. Pozew sądowy zawiera również instagramowe posty Missguided oraz Kim Kardashian, na których dokładnie widać, jak marka wykorzystuje popularność celebrytki do sprzedaży własnych produktów. Kardashian twierdzi również, że marka oznaczając ją na swoich zdjęciach wprowadza klientów w błąd, sugerując, że celebrytka współpracuje z Missguided.

Kilka dni Kim Kardashian skomentowała również skopiowanie sukienki projektu Therry Mugler, w której pojawiła się na rozdaniu nagród Hollywood Beauty Awards przez inną markę fast fashion. SuperNova już kilka godzin po tym, jak Kardashian opublikowała zdjęcie w sukience, oferowała na stronie swojego sklepu identyczny projekt.  

Sama Kim Kardashian była często oskarżana o promowanie ubrań będących kopią projektów innych marek czy domów mody. O plagiat oskarżali ją między innymi Vetements oraz Comme des Garcons. 

Więcej o: