Moda 2019: New York Fashion Week jesień-zima 2019 [projektanci, street style]

New York Fashion Week na sezon jesień-zima 2019 rozpocznie się już za kilka dni. Sprawdzamy, na co warto zwrócić uwagę podczas tegorocznego tygodnia mody w Nowym Jorku.

Moda 2019 roku szykuje się na kolejne wielkie wydarzenie po Paris Fashion Week. New York Fashion Week jesień-zima 2019 rozpocznie się w najbliższy czwartek, 8 lutego. Sprawdzamy, czego możemy się spodziewać po jednej z największych imprez modowych 2019 roku. 

Moda 2019: projektanci New York Fashion Week jesień-zima 2019, na których czekamy

Podczas nowojorskiego tygodnia mody swoje kolekcje pokaże kilkudziesięciu projekantów. Na czyje kolekcje czekamy z największą niecierpliwością? Tom Ford po raz pierwszy zaprezentuje na wybiegu wspólną kolekcję dla kobiet oraz mężczyzn. Na ten sam krok zdecydowało się ostatnio wiele znanych domów mody - Celine, Gucci czy Burberry. Wes Gordon pojawi się ze swoją drugą kolekcją dla marki Carolina Herrera. Wszystkie oczy zwrócone są również na Ralpha Laurena. W zeszłym roku projektant świętował pięćdziesiątą rocznicę swojej marki niezwykle dopracowaną kolekcją, co pokaże w tym roku? 

Moda 2019: projektanci New York Fashion Week, których zabraknie 

Jednym z największych nieobecnych podczas tegorocznego tygodnia mody w Nowym Jorku, będzie Calvin Klein. Po odejściu Rafa Simonsa, wciąż nie znane jest nazwisko osoby, która obejmie stanowisko dyreaktora kreatywnego marki. Pokaz Rodarte zelektryzował publiczność zeszłorocznego New York Fashion Week. W 2019 roku prowadzony przez siostry Kate i Laura Mulleavy dom mody postanowił przenieść pokaz do Los Angeles. Kolejną wielką nieobecną będzie Victoria Beckham, która również postanowiła przenieść pokaz swojej kolekcji, decydując się na Londyn. 

Moda 2019: New York Fashion Week jesień-zima 2019 - powroty

Pokaz marki Helmut Lang będzie jednym z najbardziej wyczekiwanych podczas tegorocznego tygodnia mody w Nowym Jorku. Marka nie brała udziału w wydarzeniu od sierpnia 2017 roku. Dom mody Proenza Schouler również pojawi się ze swoją kolekcją. Jack McCollough oraz Lazaro Hernandez ostatnie dwa sezony pokazywali się podczas paryskiego tygodnia mody, w tym roku zdecydowali się wrócić do Nowego Jorku.

Moda 2019: New York Fashion jesień-zima 2019 - debiutanci

Podczas najbliższego tygodnia mody w Nowym Jorku oczekiwani są również debiutanci. Swoją kolekcję zaprezentuje marka Telfar, zwycięzca nagrody CFDA/Vogue Fashion Fund 2017. Pojawi się również Cong Tri, wietnamska projektantka, znana z ekscentrycznych kostiumów projektowanych dla Katy Perry. Pojawi się również streetwearowa marka Palm Angels, założona przez dyrektora artystycznego Moncler - Francesco Ragazzi. 

Moda 2019: street style New York Fashion Week jesień-zima 2019

Podczas tygodnia mody z uwagą przyglądamy się nie tylko kolekcjom znanych projektantów, ale także śledzimy wszystko to, co dzieje się przed pokazami. Moda street fashion czyli stylizacje uczestników każdej edycji fashion week to nieprzebrane źródło inspiracji oraz trendów 2019 roku. 

Więcej o: