Paris Fashion Week - debiut polskiej marki MISBHV na Tygodniu Mody w Paryżu

Tegoroczny Paris Fashion Week będzie miał polski akcent! Podczas najbardziej prestiżowego tygodnia mody swoją kolekcję zaprezentuje marka MISBHV. Pokaz odbędzie się 19 stycznia.

Paris Fashion Week - drzwi do wielkiego świata mody

Paris Fashion Week, czyli Tydzień Mody w Paryżu uważany jest za najbardziej prestiżowe wydarzenie branży. To tu wszystko się zaczęło. Coco Chanel, Louis Vuitton, Christian Dior i Yves Saint Laurent - stolica Francji wykształciła mistrzów stylu, których sława do dziś ma swoją kontynuację. Przez wiele dziesięcioleci Paryż był drzwiami do wielkiego świata mody, dominując nad Londynem czy Mediolanem.

Dziś uwaga rozproszyła się na liczne wydarzenia organizowane w różnych częściach globu. Pisaliśmy o Wegańskim Fashion Weeku w Los Angeles czy Tygodniu Mody w Berlinie. Mimo to prestiż Paryża nadal jest aktualny, a wystąpienie polskiej marki MISBHV w stolicy Francji to olbrzymi sukces.

MISBHV - polska marka debiutuje na Paryskim Tygodniu Mody

MISBHV to polska marka "streetwearowa", której sława wykracza daleko poza granice naszego kraju. Projekty Natalii Maczek i Tomasza Wirskiego noszą gwiazdy zza oceanu: Rihanna, The Weeknd, Kylie Jenner, Hailey Baldwin, Kim Kardashian, Dua Lipa czy Gigi Hadid. Styl MISBHV czerpie z najnowszych trendów, ale opiera się też na wygodnych fasonach: bluzach, T-shirtach, spodniach dresowych, kombinezonach. Do najlepiej rozpoznawalnych projektów MISBHV należą m.in. dopasowany golf przypominający bieliznę termiczną, przezroczysty T-shirt z napisem "Warszawa" i krótkie, puchowe kurtki.

Najnowszy pokaz marki odbędzie się 19 stycznia o godzinie 21 w zabytkowej rezydencji Le Carmen, gdzie teraz mieści się jeden z najbardziej szykownych koktajlbarów w mieście. Polska marka zaprezentuje kolekcję na sezon jesień-zima 2019.

Wcześniej MISBHV miało swoje pokazy w Nowym Jorku i Warszawie. Wszystkie spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, a o pokazie w Pałacu Kultury i Nauki rozpisywały się również zagraniczne media. Portal Hypebeast umieścił niedawno Natalię Maczek na prestiżowej liście 100 najbardziej wpływowych osób w świecie "streetwearu". Aktualnie w sklepie internetowym MISBHV trwa wyprzedaż, a projektanckie ubrania i dodatki można kupić w dużo niższej cenie.

MISBHV nie jest pierwszą polską marką, która ma okazję pokazać się podczas Paris Fashion Week. Wcześniej ostrą selekcję organizatorów udało się przejść Gosi Baczyńskiej i Evie Minge (haute couture).  

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jeśli chcesz być na bieżąco informowana o najciekawszych kolekcjach oraz zakupowych okazjach, wypróbuj nasz nowy newsletter. KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NOWEGO NEWSLETTERA.

Barbara Hulanicki - polska projektantka, która podbiła Zachód

Więcej o: