Trendy 2019 - patchwork. Vans Classics w nowej odsłonie

Styl retro to jeden z najważniejszych trendów 2019. Nowa kolekcja Vans Classics idealnie się w niego wpisuje. Amerykański brand właśnie zaprezentował barwną odsłonę kultowych tenisówek - Patchwork Pack.

Trendy 2019. Kolory i patchwork w nowej kolekcji Vans

W wiosennej kolekcji Vans, projektanci marki na nowo zinterpretowali kultowe modele Era, Sk8-Hi i Classic Slip-On. Buty wykorzystano jako płótno, które pokryto mocnymi, kontrastującymi ze sobą barwami. Patchworkowe wzory wprowadzają do kolekcji entuzjazm i energię, która reprezentuje nadejście nowej pory roku.

Inspiracją są lata 70., klimat disco i radość hippie, ale można dopatrzyć się tu też geometrycznego stylu Mondriana. Charakterystyczne wzór wykorzystywany był w modzie nie raz. Najsłynniejsza jest sukienka "Mondrian dress", która w 1965 roku wyszła spod ręki Yvesa Saint Laurenta, gwarantując mu międzynarodowy sukces. Rok później, w Anahaim w Kaliforni otwarto pierwszy sklep marki Vans.

Vans Classics - kolekcja Patchwork Pack wiosna 2019. Model Sk8-HiVans Classics - kolekcja Patchwork Pack wiosna 2019. Model Sk8-Hi Mat. prasowe

W najnowszych tenisówkach Vans patchwork uzyskany jest nie tylko za pomocą kolorów. Nowością jest także różnorodność materiałów. Model Vans Era ma warstwową konstrukcję, na którą składa się miks tkanin, skór i zamszowych elementów. Oprócz tego, lewy i prawy but różnią się między sobą kombinacją kolorystyczną.

Vans Patchwork Pack - nowa kolekcja wiosna 2019

Patchworkowy deseń ma swoją kontynuację w pozostałych modelach. Vans Sk8-Hi z zamszowo-płócienną cholewką posiada kolorowe aplikacje na każdym z butów. Z kolei popularne Slip-On zachwycają barwną kratką z przodu buta. W całej linii czuć klimat retro, nie bez powodu do tej kolekcji wybrano modele, które tworzyły historię marki Vans. O najnowszych trendach i początkach Vans dowiesz się więcej z naszego artykułu: Vans na wiosnę 2019. Wszystko o najnowszych kolekcjach i powrocie do korzeni. Linia Vans Patchwork Pack jest już dostępna online na Vans.eu i w sklepach Vans na całym świecie.

Vans Classics - kolekcja Patchwork Pack wiosna 2019. Model Slip-OnVans Classics - kolekcja Patchwork Pack wiosna 2019. Model Slip-On Mat. prasowe

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jeśli chcesz być na bieżąco informowana o najciekawszych kolekcjach oraz zakupowych okazjach, wypróbuj nasz nowy newsletter. KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NOWEGO NEWSLETTERA.

Branża mody też ma swojego detektywa. Kim jest coolhunter?

Więcej o: