Sposób na za duże buty

Redakcja
11.04.2018 08:58
Za duże buty

Za duże buty (Pixabay)

Co zrobić, gdy buty są za duże, ale nie chcemy ich zwracać lub w sklepie nie ma już odpowiedniego rozmiaru? Istnieje kilka sposobów, aby sobie z tym poradzić. Wkładki do za dużych butów to jedno z rozwiązań. Są też sprawdzone, domowe sposoby, dzięki którym możesz zmniejszyć za duże buty.

Sposoby na za duże butySposoby na za duże buty Pixabay

Wkładki do za dużych butów

Jeśli twoje buty są za duże lub za luźne, możesz poratować się grubszymi wkładkami do butów. Wypełnią one zbyteczne miejsce, dzięki czemu but stanie się ciaśniejszy. Możesz też kupić zapiętki, które dodatkowo ochronią piętę przed otarciami. Istnieje kilka rodzajów zapiętek: żelowe, silikonowe oraz skórzane. Są też dobrą opcją, jeśli twoje za duże buty to fason peep toe. 

Domowe sposoby zmniejszenia butów

W zależności od tego, jakiego rodzaju buty są za duże, możesz wypróbować dwa sprawdzone, domowe sposoby. Przy zbyt dużych adidasach lub innych butach sportowych sprawdzi się rozwiązanie opisane poniżej.

1. Spryskaj buty wodą. Możesz użyć do tego atomizera albo innego rodzaju spryskiwacza. Buty spryskaj dosyć obficie, ale nie przemocz ich całkiem, bo wtedy mogą skurczyć się za bardzo.

2. Teraz musisz je wysuszyć. Możesz włożyć buty do suszarki na około 15 minut albo, jeśli masz trochę więcej czasu, po prostu użyć suszarki do włosów.

3. Po wysuszeniu przymierz buty. Jeśli dalej są za duże, powtórz te czynności aż do momentu, kiedy poczujesz, że się skurczyły.

W przypadku za dużych butów skórzanych - szpilek albo czółenek - sposób na ich zmniejszenie jest bardzo podobny.

1. Na początek musisz zmoczyć je wodą.

2. Do suszenia użyj jednak tylko suszarki do włosów. Nigdy nie wkładaj skórzanych butów do suszarki na ubrania. Suszarkę do włosów trzymaj w odległości około 15 cm i cierpliwie susz.

3. Kiedy góra butów będzie już sucha, przymierz je. Jeśli nadal są za duże, to znów powtórz całą procedurę.

Więcej o: