Trendy 2020: wegańskie torebki jako przejaw świadomej mody

Wegańskie torebki to hasło, które pojawia się w modzie coraz częściej. O zainteresowaniu tym rodzajem torebek świadczą także liczby wyszukiwań w Internecie. Czym się charakteryzują? Są praktyczne i oryginalne, ale najważniejsze jest to, że przy ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę. Wegańskie torebki to jeden z czołowych trendów 2020 roku oraz przejaw świadomej mody. Podpowiadamy ile kosztują oraz gdzie je kupić.

Torebki wegańskie - krótka charakterystyka 

 

Cofając się jakieś 2 lata wstecz zapewne niewiele z was słyszało o wegańskich torebkach. Na szczęście w ostatnim czasie świadomość ekologiczna wśród społeczności bardzo wzrosła. Coraz więcej osób decyduje się na zmienię nie tylko swoich nawyków żywieniowych, ale także stawia na nowoczesne postrzeganie świata i tego co nas otacza. Wiąże się to ze zmianami ideologii oraz wzrostem kultury etycznej. Do niedawna nie miałyśmy wyboru i kupowałyśmy skórzane torebki, których jakość często pozostawiała wiele do życzenia. Modele te często się ścierają i pękają, w efekcie czego trafiają na śmietnik, przyczyniając się do zanieczyszczenia środowiska. 

Wegańska torebka, czyli jaka? Są to torebki z ekologicznych materiałów, przyjazne dla środowiska oraz takie, do produkcji których nie wykorzystuje się skóry pochodzenia zwierzęcego. Ich jakość sprawia, że torebki te posłużą nam na lata. Wraz z pojawiającym się na rynku popytem, powstało kilka marek, zajmujących się ich produkcjom. Inne wypuściły poszczególne modele lub kolekcje wykonane ze skóry ekologicznej. Są one nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także wpisują się w najnowsze trendy

Sprawdź modne propozycje torebek z eko skóry na wiosnę:

... a może mała listonoszka? 

Torebki wegańskie .... i Stella McCartney 

Jedną z najbardziej znanych miłośniczek i obrończyń zwierząt w świecie mody jest projektantka Stella McCartney, która we wrześniu 2018 roku zaprezentowała przełomowy projekt: specjalną edycję kultowych Adidasów z linii Stan Smith, które w całości wykonane były z wegańskiej skóry, zszyte syntetycznymi lub organicznymi nićmi i klejone wegańskim klejem. 

Angielska projektanta poprzez swoje ostatnie kolekcje zabrała głos w sprawie zmian klimatycznych, temacie ekologii i dobra naszej planety. Jej projekty są świetne, a kampanie wizerunkowe oryginalne - powstają na wysypisku śmieci, w wysokich partiach gór lub nad morzem. Dom mody Stelli McCartney od początku działalności obrał proekologiczną i zrównoważoną działalność. Ponad 60% materiałów wykorzystywanych w procesie tworzenia nowych kolekcji pochodzi z recyklingu lub certyfikowanych upraw. 

Na oficjalnym profilu designerki, tak przeczytamy o jednym z projektów z kolekcji na lato 2020 - jest to wegańska torebka:

Luksusowa, lepsza dla środowiska i w 100% wolna od okrucieństwa, uważamy, że właśnie taka powinna być moda. Nowa, okrągła torba na lato 2020 reprezentuje "kolistość życia", kobiecość i design. Wykonana została z wegetariańskiej skóry, bez PCW i klejów zwierzęcych. 
 

Aleksandra K - wegańskie torebki polskiej marki 

 

Aleksandra K to polska marka założona w 2014 roku, specjalizująca się  w wegańskich i przyjaznych środowisku torebkach i akcesoriach. Torebki szyte są ręcznie w Polsce z tkanin innowacyjnych, które są nie tylko wegańskie, ale również ich produkcja jest ekologiczna. Jako jedna z niewielu marek na świecie wykorzystuje do swoich projektów skóry z jabłek, ananasa, kukurydzy i wielu innych roślinnych tkanin. Brand dba także o wykonanie i detale. Każda torba jest wyjątkowa i posiada własny numer seryjny. 

Wegańskie torebki Aleksandra K to gwarancja jakości, sprawdzonych materiałów i producentów. Marka ma za sobą liczne sukcesy, nie tylko w Polsce, ale także na świecie - jest laureatem m.in. nagrody od brytyjskiego i francuskiego PETA. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.