Trend 2020 - moda w stylu lat 70. - kultowe ubrania powracają!

Moda w stylu lat 70. powraca co jakiś czas i robi furorę na pokazach mody. Jest na topie i w tym sezonie - to trend 2020 roku. Dzwony, naturalne motywy, garnitury i jeans to piękne inspiracje tego okresu. Co z tych lat będzie jeszcze modne w tym sezonie? Oto stylowe cuda!

Lata 70. to jeden z najbarwniejszych i najoryginalniejszych okresów w świecie mody. Bunt i kult wolności oddziaływały wtedy na wiele społecznych aspektów - również na ubrania. I dobrze! Dzięki temu powstał niesamowity, nieznany wcześniej styl, który modny jest do dziś - to gorący trend 2020 roku! Lata 70. to czas rewolucji społecznych, zmian w postrzeganiu świata, powrót do natury, podkreślanie indywidualizmu i szalony rozwój muzyki. Te wszystkie czynniki miały wpływ na powstanie trzech największych stylów tego okresu - hippie, disco i punku. Oto najlepsze elementy ich garderoby!

 
 

Trend 2020 - kultura hippie

Hippisi odrzucali normy społeczne oparte na materializmie, konsumpcji i rywalizacji. Głosili idee pacyfistyczne i ekologiczne (np. wegetarianizm). Zapoczątkowali rewolucję seksualną i byli za pełną swobodą. Odrzucali obowiązujące konwencje ubierania się i wykształcili własny, oryginalny styl w modzie.

Trend 2020 - lata 70. to powrót do natury. Dzieci kwiaty chciały żyć w zgodzie z przyrodą, którą bardzo cenili. Widać to w ich modzie. Pełno było w niej roślinnych motywów i naturalnych tkanin. Ubrania w kwiaty będą modne i w tym sezonie. Sukienki, spódnice i koszule pełne tych wzorów to idealne ubrania na wiosnę i lato.

 
 

Obok naturalnym wzorów w latach 70. trendem były abstrakcyjne motywy, nawiązujące do kultury psychodelicznego rocka. Różne fraktale, kolorowe linie i wzory, które nosili wybitni muzycy modne są i dzisiaj. Łatwo wpleść je do codziennych stylizacji - wystarczy połączyć je z jeansem lub z czymś w jednolitym kolorze.

 
 

Najbardziej charakterystycznym motywem stylu lat 70. pozostają jednak dzwony, czyli spodnie wąskie w udach, które mocno rozszerzają się od linii kolan. Są na topie w tym sezonie. Najbardziej klasyczne wśród nich są modele jeansowe, ale świetnie wyglądają też dzwony materiałowe, szczególnie w połączeniu z koszulą lub marynarką.

 
 

Hippiski nosiły też cudowne sukienki maxi w jasnych odcieniach lub pełne naturalnych wzorów i frędzli. Są bardzo wygodne i będą modne w sezonie wiosna-lato 2020. Moda w stylu lat 70., a zwłaszcza stroje hipisów dały podwaliny stylowi boho

 
 

Do mody powróciły też koszule z szerokimi kołnierzami popularne w latach 70. To krzyk mody! 

Lata 70. - moda disco 

Obok stylu hipisowskiego w latach 70. powstaje kontrastowa moda disco. Za pierwszą dyskotekę uznaje się „Scotch Club”, założony w 1959 roku w niemieckim Akwizgranie, ale to właśnie w latach 70. stały się popularne. Powstała wtedy też moda disco - pełna imprezowego blichtru, brokatu, cekin i kolorów. Co do niej należy?

  • Garnitury! Było ich pełno, od oldschoolowych jednolitych białych modeli, po komplety pełne brokatu. Ta moda lat 70. powraca dzisiaj na światowych pokazach mody. Najbardziej stylowe garnitury obecnie to modele z dzwonami, kamizelkami i we wzory. 
 
 
 
  • Spódnice mini i buty na platformie - to kultowe elementy disco mody lat 70. Miniówki w tych latach przechodziły swój złoty okres. Kobiety w końcu przestały bać się pokazywania nóg. Ich piękno podkreślały też buty na platformie - im większej tym lepiej. Pełno jej było w latach 70, nosili je mężczyźni i kobiety, a na imprezę były wręcz niezbędne. Buty na platformie to trend i w tym sezonie 2020 - widzimy podwyższenie przy koturnach, sandałach, botkach i trampkach. 
 
  • Kombinezony. To kolejny strój, który stał się popularny w latach 70. Połyskujące, brokatowe lub pełne cekin modele wyglądały na parkiecie fenomenalnie. W tym sezonie pięknie prezentują się modele we wzory, bawełniane i w pastelowych kolorach.
 

Styl lat 70. - moda punków 

Kolejną  wyraźną modą lat 70. był punk. Wielki wpływ na jego powstanie mieli muzycy: wokalistka i gitarzystka Patti Smitch, zespoły - Ramones, The Stooge oraz Sex Pistols, którego menadżerem był Malcolm McLaren. Wraz z żoną Vivienne Westwood prowadził sklep o nazwie „Let It Rock”, który skupiał rockowych muzyków. 

 
 

Punkowcy nosili: powycierane jeansy, pełne dziur, skórzane kurtki (ramoneski), motocyklowe buty, trampki i białe koszule (jak Patti Smitch). Dziś ta moda lat 70. powraca. 

 
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.