Śniegowce na zimę 2018. Dla kogo i do czego?

Roksana Krawczyk / Adrianna Olejnik
Od kilku sezonów śniegowce damskie przeżywają renesans. Projektanci coraz chętniej tworzą nowe modele, inspirując się stylem lat dziewięćdziesiątych, a ciepłe i wygodne buty podbiły serca fanek mody ulicznej. Wybrałyśmy ładne i praktyczne modele, które z powodzeniem włączysz do swoich zimowych stylizacji.

Jak nosić śniegowce?

Śniegowce damskie to buty, które do niedawna kojarzyły się w wyprawami w góry. Ciepłe i wytrzymałe sprawiały, że podczas długich wędrówek górskimi szlakami lub w czasie spacerów w pięknych okolicznościach przyrody stopy pozostawały suche i ocieplone. Od kilku sezonów śniegowce damskie pojawiają się na wybiegach, a co za tym idzie również na ulicach miast.

śniegowceśniegowce Fot. materiały partnerów / kolaż avanti24

Popularne obecnie modele śniegowców to te zaprojektowane przez znaną blogerkę modową Chiare Ferragni czy światowej sławy projektanta Jimmy'ego Choo. Znaną marką, która tworzy śniegowce, jest Moon Boot. Inspiracją do zaprojektowania takich właśnie modeli butów było obuwie, które nosili kosmonauci. Z czym nosić śniegowce? Odpowiednio dobrane i pasujące do figury, można z powodzeniem nosić do jeansów, skórzanych spodni oraz spódnic. Takie buty będą dobrym rozwiązaniem na nieformalne wyjścia.

Śniegowce moon bootŚniegowce moon boot Źródło: www.figtny.com

Jakie śniegowce w góry? 

Miejskie śniegowce damskie warto mieć w szafie, by chodzić w nich na co dzień, lecz jeśli jesteś fanką górskich wypadów, warto byś zaopatrzyła się w modele przystosowane do górskich wędrówek. Wybierając takie buty warto zwrócić uwagę na rodzaj podeszwy - najlepiej, by była ona wyższa i wyżłobiona, by stopa lepiej trzymała się ziemi, jak również materiał, z którego wykonane są buty powinien być odporny na wilgoć i przemakanie. Wiązane modele do kostki to najbezpieczniejszy i najwygodniejszy wybór. 

śniegowce w góryśniegowce w góry Fot. materiały partnerów / kolaż avanti24

Śniegowce dla dzieci 

Małe wersje śniegowców idealnych dla dzieci produkuje większość marek znanych dorosłym. Dla najmłodszych najlepsze będą miękkie modele takie jak Emu, które dobrze izolują od chłodu, a jednocześnie dopasowują się do kształtu stopy i są wygodną alternatywą dla wiązanych botków

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.