To najwygodniejsza fryzura na każdą okazję. Idealna na co dzień i do pracy. Podpowiemy ci, jak ją wykonać!

Beata Aduckiewicz
17.09.2020 14:00
fryzura pół na pół

fryzura pół na pół (fryzura pół na pół)

Nie możesz się zdecydować czy rozpuścić włosy czy związać? Ta fryzura rozwiąże twój dylemat. Jest wygodna i bardzo modna w tym sezonie. Jej wykonanie zajmuje tylko kilka chwil!

Wśród modnych fryzur na jesień 2020 znajdziemy dużo różnorodności. Znajdziemy dużo nawiązań do mody vintage i fryzur w stylu znanych ikon mody. Modna jest grzywka, która może być cieniowana, prosta lub na bok. Grzywkę nosimy zarówno do krótkich, jak i długich włosów, ale w tym sezonie najmodniejszą długością włosów są włosy sięgające do ramion. Oprócz tego modne są koki w najróżniejszej postaci. Możesz zdecydować się na gładko zaczesane włosy do tyłu z pięknym kokiem u góry albo na bardzo modny kok z grzywką na boki. Fanką takich koków jest na przykład Selena Gomez. Ponadto wszelkie fryzury z warkoczami będą strzałem w dziesiątkę. Kok czy kucyk z warkoczem będzie zawsze wyglądał świetnie. 

Nam szczególnie bardzo spodobał się trend w postaci fryzur pół na pół. To bardzo wygodna propozycja, która sprawdzi się na wiele okazji. Będzie też strzałem w dziesiątkę dla niezdecydowanych osób albo dla kobiet, które nie mają czasu rano układać włosów. Jest mega prosta do wykonania! 

Fryzura pół na pół - kok 

Fryzura pół na pół z kokiem, to połączenie ponadczasowego koka i rozpuszczonych włosów. Świetnie wygląda zarówno z grzywką, jak i bez niej. Najlepiej sprawdza się w wersji messy, czyli lekko "potargarnej" i jakby w nieładzie. Kok może być wykonany wysoko na czubku głowy albo bardziej na dole. Rozpuszczone włosy mogą być proste albo falowane, ale jednak pofalowane włosy wyglądają o wiele bardziej efektownie. Dzięki pofalowaniu wydaje się jakby optycznie włosów było więcej. Kok możesz spiąć wsuwkami oraz dodać ozdobną apaszkę, która sprawi, że będzie wyglądać bardziej uroczo. 

 

Jak zrobić half bun? Najpierw musisz zebrać część włosów z tyłu głowy i zrobić wysoki kucyk, który zwiążesz małą gumką. Z włosów kucyka uformuj mały koczek i zwiąż go drugą gumką lub apaszką. Koczek możesz nieco zmierzwić, aby nabrał objętości. Pozostałe włosy pozostaw rozpuszczone. Na górze głowy, tuż przed koczkiem, możesz zapleść efektowny warkocz dobierany. Kosmyki blisko twarzy możesz zebrać do tyłu albo pozostawić, opadające na twarz. Jeśli masz grzywkę na boki, to będzie wyglądać idealnie. 

Zobacz najlepsze szampony do włosów na Avanti24.pl! 

Fryzura półkucyk

Inną opcją jest fryzura z półkucykiem. Wykonuje się ją bardzo podobnie do half bun z tą różnicą, że z włosów kucyka nie formujesz już koczka. Kucyk możesz zawiązać na bardzo wysoko na czubku głowy - trochę jak Ariana Grande albo zawiązać go odrobinę niżej. Rozpuszczone włosy mogą być falowane lub proste. Półkucyk, tak samo jak koczek, sprawdzi się zarówno na długich, jak i półdługich włosach. Minimalna długość włosów do tej fryzury to włosy sięgające do brody. Tutaj również możesz przed kucykiem wykonać stylowy warkocz albo ozdobić fryzurę spinkami. Modne są szczególnie spinki z perłami. Kucyk możesz obwiązać ozdobną wstążką, atłasową gumką czy apaszką. Fanką półkucyka jest na przykład Marcelina Zawadzka. Często decyduje się na to upięcie.