Rozgrzewające napoje w świątecznych kubkach

Szukasz pomysłu na prezent? Sprawdź razem z nami propozycje najciekawszych kubków, zaparzaczy i dzbanków ze świątecznymi motywami.

Odkryj wspaniałe rozgrzewające napoje , które można serwować w przepięknych, świątecznych kubkach .

Przydatny upominek

Doskonałym pomysłem na gwiazdkowy czy mikołajkowy prezent są świąteczne kubki ozdobione choinkami, bombkami czy podobizną świętego Mikołaja. Miłośnicy herbaty z pewnością będą zadowoleni z otrzymania zabawnych zaparzaczy w kształcie renifera czy aniołka. Na wszystkie gorące napoje polecamy dzbanki oraz imbryki ze wzorami, ubrane w świąteczne sweterki. Większość z nas ucieszy się również z aromatycznej kawy czy liściastej herbaty ze specjalnym dodatkiem, na przykład pomarańczy czy mango. Świetnym pomysłem są także zestawy kubków czy filiżanek, z dzbankiem lub bez, czy zaparzaczy i kubków z opakowaniem herbaty lub kawy.

Sposób na przeziębienie

Rozgrzewające napoje z dodatkiem przypraw nie tylko świetnie smakują i pięknie pachną, ale także uchronią nas przed przeziębieniem. Korzenne przyprawy taki jak anyż, kardamon, cynamon, chilli czy imbir doskonale rozgrzewają. Większość z nich ma także właściwości przeciwzapalne i odkażające. Zazwyczaj używamy przypraw w zmielonej formie, warto pamiętać, że są one bardzo intensywne i wystarczy ich szczypta. Z kolei imbiru możemy używać świeżego (w kawałkach, tartego), mielonego lub kandyzowanego. Dzięki dodatkowi cukru przy ostatniej propozycji herbaty czy kawy nie trzeba słodzić. W innych przypadkach, jeśli mamy wybór, słodźmy miodem.

Doskonała prezentacja

Oprócz walorów smakowych, przyprawy sprawdzą się także jako ozdoby do dań czy napojów. Efektownie wyglądające gwiazdki anyżu czy laski cynamonu można umieścić w kubkach w całości. Serwowany przez nas znajomym czy rodzinie napój będzie wyglądał jeszcze lepiej, jeśli podamy go w przepięknym kubku ze świątecznymi motywami .

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.