Nowa linia Lirene Derma Matt do cery mieszanej, tłustej i z niedoskonałościami

Nadmierne błyszczenie skóry i niedoskonałości coraz częściej pojawiają się u osób dorosłych w wyniku stresującego trybu życia, nieodpowiedniej diety oraz zanieczyszczonego środowiska. Eksperci Laboratorium Naukowego Lirene opracowali nową linię Lirene Derma Matt, w skład której wchodzą Długotrwale matujący lekki krem nawilżający, Wygładzający krem normalizujący sebum oraz Złuszczający żel normalizujący do mycia twarzy. Formuły kosmetyków oparte zostały na synergicznym działaniu składników niwelujących nadmierną aktywność gruczołów łojowych i regulujących wydzielanie sebum, aby skutecznie matowić skórę i walczyć z trądzikiem.

Przetłuszczająca się skóra, zaskórniki i niedoskonałości to problem, który w większości przypadków kojarzony jest z trądzikiem młodzieńczym występującym w okresie dojrzewania. Tymczasem wiele dorosłych osób coraz częściej obserwuje u siebie powrót tego problemu. "Głównymi winowajcami" są nieodpowiednia dieta bogata w produkty wysokoprzetworzone, stres, który nasila łojotok, niewłaściwa pielęgnacja oraz zmiany hormonalne. Nadmiernemu przetłuszczeniu skóry towarzyszą zaburzenia procesu złuszczania naskórka.

"Wolniej złuszczająca się warstwa rogowa naskórka zamyka ujścia gruczołów łojowych, powodując zaleganie w ich wnętrzu wydzieliny. Początkowo prowadzi to do powstawania zaskórników. Niektóre z nich gromadzą więcej wydzieliny i przyciągają komórki zapalne z krwi, co powoduje znaczne powiększenie wymiarów grudek. Pojawia się zmiana zapalna, zaczerwienienie i pieczenie zajętego miejsca, a skóra staje się chropowata i szorstka" - wyjaśnia dr Karolina Bazela, Kierownik Laboratorium Naukowego Lirene.

Zmiany trądzikowe u osób dorosłych zauważalne są szczególnie w dolnej części twarzy - na brodzie, w okolicy żuchwy, a także na plecach i dekolcie. Towarzyszą im często problemy z nadmierną suchością skóry wokół oczu oraz na policzkach, co czyni pielęgnację takiej cery szczególnie trudną. Dlatego kosmetyki przeznaczone dla osób o skórze mieszanej i tłustej ze skłonnością do niedoskonałości powinny nie tylko matowić cerę, złuszczać martwe komórki naskórka i działać przeciwtrądzikowo, ale również intensywnie nawilżać i wygładzać skórę.

Długotrwale matujący lekki krem nawilżający

Kosmetyk odpowiedni dla osób o cerze mieszanej i tłustej, ze skłonnością do nadmiernego błyszczenia oraz występowania niedoskonałości:

. NORMALIZACJA WYDZIELANIA SEBUM I MATOWIENIE. Dzięki zawartemu w formule Sebum Matt Complex krem matuje, nie zatykając porów, zaś hybrydowy kompleks matujący reguluje wydzielanie sebum.

. MASKOWANIE NIEDOSKONAŁOŚCI. Krem pomaga zapewnić efekt "optycznego kamuflażu" ukrywając niedoskonałości, rozszerzone pory, zaskórniki, przetłuszczoną oraz błyszczącą się skórę.

. NAWILŻENIE I REWITALIZACJA. Krem dogłębnie nawilża i odżywia, nie powodując uczucia napięcia czy przesuszenia. Jego delikatna formuła chroni skórę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Wygładzający krem normalizujący sebum

Dzięki formule bogatej w składniki aktywne dobrane do pielęgnacji cery mieszanej, tłustej, z tendencją do trądziku, Wygładzający krem normalizujący sebum wszechstronnie pielęgnuje cerę:

. REDUKCJA NADMIERNEGO WYDZIELANIA SEBUM. Zastosowany w kremie Sebum Matt Complex odblokowuje pory, normalizuje prace gruczołów łojowych oraz zapobiega nadmiernemu przetłuszczeniu i błyszczeniu skóry.

. ŚWIEŻA I NAWILŻONA CERA. Dzięki zawartości molekuł zatrzymujących wodę w głębokich warstwach skóry, krem intensywnie nawilża i poprawia elastyczność. Skóra wygląda świeżo i staje się miękka w dotyku.

. WYGŁADZENIE I INTENSYWNA REGENERACJA. Witamina E - silny antyoksydant - chroni skórę przed wolnymi rodnikami, zapobiegając jej uszkodzeniom. Olejek z avocado doskonale wspomaga procesy odbudowy i regeneracji, dzięki czemu skóra staje się wyraźnie piękniejsza. Wygładzający krem normalizujący sebum znakomicie nadaje się do pielęgnacji nocnej. Regeneruje skórę podczas nocnego wypoczynku, a efekt matowienia utrzymuje się do 4 godzin po przebudzeniu.

Złuszczający żel normalizujący do mycia twarzy

Kosmetyk działa wielokierunkowo, umożliwiając dogłębne oczyszczenie skóry, odblokowanie i zwężenie porów, a także redukcję nadmiernego wydzielania sebum oraz wygładzenie i złuszczenie naskórka. Zawarta w formule witamina E zamknięta w mikronośnikach odpowiada za łagodzenie podrażnień i nawilżenie skóry.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.