Kosmetyki do suchej skóry od Jean Vidal

Jesień do dla skóry wyzwanie - zmiany temperatur, chłód, a nawet kontakt z ubraniami wykonanych z grubszych tkanin sprawia, że staje się ona szara, szorstka i pozbawiona blasku. By tego uniknąć, wystarczy przestrzeganie trzech prostych zasad i odrobina systematyczności.

1. Jesienią kochamy długie, ciepłe i aromatyczne kąpiele. Niestety nie powinno się często ich zażywać. Dlaczego? Długotrwały kontakt z gorącą wodą sprzyja wysuszeniu skóry, pozbawiając ją naturalnej warstewki lipidowej, która zapobiega utracie wilgoci. Zdecydowanie lepszy, zwłaszcza rano dla przebudzenia, będzie szybki prysznic z użyciem żelu pod prysznic o eleganckim i energetyzującym zapachu, takim jak na przykład Perfumowany żel pod prysznic z kolagenem dla kobiet Jean Vidal (17,99 zł/ 300 ml).

Pielęgnacja suchej skóryPielęgnacja suchej skóry mat. prasowe mat. prasowe

2. Tuż po prysznicu nie zapominaj o nawilżeniu skóry. Postaw na mleczko, mus czy masło do ciała - wybór zapachów i konsystencji jest szeroki. Ciepła skóra tuż po kąpieli będzie lepiej przyjmować składniki odżywcze zawarte w tego typu kosmetykach, zapobiegnie utracie wody ze skóry, a masaż wykonany przy ich aplikacji dodatkowo ją ujędrni. Skóra systematycznie dopieszczana, na przykład Wieloskładnikowym mleczkiem do ciała Jean Vidal (35,90 zł/ 300 ml) szybko stanie się jedwabiście gładka w dotyku.

3. Dwa razy w tygodniu wykonaj peeling ciała z zastosowaniem peelingu cukrowego (polecany skórze wrażliwej) lub solnego. To ważne, gdyż nagromadzone martwe komórki naskórka dają efekt skóry pozbawionej gładkości i matowej. Pamiętaj też o peelingu skóry stóp, szczególnie narażonej na przesuszenia i szorstkość. Niektóre z peelingów pozostawiają na skórze cienką warstwę tłuszczową, niczym krem, dzięki czemu czy to skóra ciała, czy stóp odzyskują niemowlęcą gładkość. Wypróbuj peeling solny (34,90 zł/ 250 ml) lub cukrowy (35,90 zł/ 250 ml) Jean Vidal - to przyjemność zarówno dla ciała, jak i dla zmysłów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.