Testujemy: zabieg usuwania przebarwień

Przebarwienia potrądzikowe, hormonalne, wywołane opalaniem słonecznym czy wynikające z upływu czasu są naszą częstą zmorą. Gdy zwykłe punktowe kremy nie pomagają, warto udać się po pomoc do specjalistów.

Jak wygląda zabieg usuwania przebarwień Yellow Peel ? To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak też peeling oczyszczający i rozświetlający skórę. Zabieg to kilka faz, które trzeba powtarzać w zależności od tego jak głębokie są zmiany na skórze. Proces gojenia po każdym zabiegu może trwać kilka tygodni, więc na efekty czasami trzeba czekać aż kilkanaście tygodni. Życie w trakcie kuracji, szczególnie zaraz po zabiegach, może być utrudnione, ale efekty są rewelacyjne.

Wskazania:

Drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie

Zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu

Przebarwienia na twarzy i dłoniach

Blizny i pozostałości po trądziku

Łojotokowe zaburzenia skóry

Oto jak przebiega zabieg:

Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza i jest zupełnie bezbolesny. Przed peelingiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser , który jest nakładany na 20-30 minut, a następnie zmywany wodą.

W pierwszej fazie zabiegu jest wykonywany żelowy peeling powierzchniowy Alfa&Beta Complex Gel, który pozostaje na skórze od kilkudziesięciu sekund do kilku minut, w zależności od wrażliwości skóry. Podczas tej fazy pacjent najczęściej odczuwa pieczenie i jest to sygnał do usunięcia preparatu. Należy go zmyć wodą i dokładnie osuszyć skórę.

Następnie nałożyć Yellow Peel i co 15-20 minut nakładać kolejne warstwy peelingu. Każda warstwa zmywana jest wodą. Ilość warstw ustala lekarz, jest uzależniona od wskazań do zabiegu. Bezpośrednio po peelingu może, ale nie musi pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry - są to normalne reakcje, a ich występowanie gwarantuje osiągnięcie dobrych efektów.

Opisana procedura może wyglądać inaczej, jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu indywidualnego protokołu.

Z reguły w 3 dniu od zabiegu zaczyna się niewielkie złuszczanie skóry, które nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo i towarzysko. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywnie nawilżanie i ochrona skóry.

Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez lekarza.

Następnie wykonano u testerki mezoterapię igłową twarzy preparatem Dermeheal SB. Dermaheal SB to preparat do mezoterapii redukujący przebarwienia skórne i zapobiegający syntezie melaniny. Działa rozjaśniająco i efektywnie zapobiega dalszej pigmentacji skórnej. Redukuje powstałe w wyniku syntezy melaniny przebarwienia skórne i wygładza koloryt cery. Sprawia, że skóra staje się rozświetlona i pełna zdrowego blasku. Skuteczny także w walce z plamami starczymi. Pozostawia skórę gładką, miękką i promienną.

Ocena testerki:

Doktor Edyta Adamczyk- Kutera z Klinika Medycyna Urody na pierwszej wizycie dużo czasu poświęciła na wywiad dotyczący przeprowadzonych zabiegów, sposobu dbania o skórę na co dzień, jak zabezpieczam się przed słońcem, kiedy pojawiły się przebarwienia itp. Następnie obejrzała całą twarz, zaproponowała terapię i opowiedziała o jej wadach i zaletach. Żadne pytanie nie zostało pozostawione bez odpowiedzi.

Pani doktor zaproponowała przygotowanie skóry do zabiegu. Były to dwa spotkania na których na twarz zastosowała zabieg yellow peel (złuszczający naskórek). Zapach preparatu nie jest zbyt przyjemny. Po kilku minutach od nałożenia czuć delikatne szczypanie. Przez 2 dni skóra była lekko zaczerwieniona następnie dni to etap "schodzenia" skóry. W moim przypadku ten etap był dość długi, utrzymywał się ponad dwa tygodnie (normalnie do 7-10 dni). W tym okresie należy stosować preparaty nawilżające (delikatne aby nie podrażnić skóry) oraz koniecznie stosować krem z filtrem 50 UVA. Ma się uczucie "ściągniętej" twarzy a łuszczenia skóry nie daje się ukryć pod make-upem. Warto się przemęczyć, gdyż po tym zabiegu skóra zyskuje blask, jest bardziej napięta, przebarwienia delikatnie się rozjaśniają.

Zdjęcia przed i po zabiegu, w obu przypadkach bez makijażu.

Następnym krokiem było zastosowanie preparatu Dermaheal SD, który wprowadzany jest poprzez nakłucie i wstrzyknięcie preparatu w miejscach, w których znajdują się przebarwienia. Przed iniekcją skóra została oczyszczona i znieczulona kremem Emla. W miejscach nakłuć odczuwałam lekkie szczypanie. Po zabiegu nakłucia nie były widoczne (nie miałam reakcji alergicznych ani siniaków po nakłuciu). Po zabiegu funkcjonuje się normalnie stosując delikatne kosmetyki i należy pamiętać o używaniu kremu z filtrem 50 UVA.

Rezultat? Przebarwienia ustąpiły w 95%! To, co zostało, jest bardzo mało widoczne. Jestem bardzo zadowolona z efektu i pracy pani dr Adamczyk-Kutery.

Ocena: 5/5

Cena całej kuracji:1600 zł

Zabieg wykonano w Klinika Medycyna Urody :

ul. Domaniewska 39A

(Horizon Plaza)

02-672 Warszawa

Więcej o:
Copyright © Agora SA