Nowa odsłona filcu

Torebki marki Filcant pokazują, że na temat filcu można powiedzieć jeszcze coś nowego.

Wydawałoby się, że temat filcu jest już zamknięty i nic nas nie zaskoczy. Na targach rękodzieła aż roi się od filcowych korali, bransoletek z kulek oraz listonoszek z nadrukowanymi grafikami. Tworzywo, które uchodziło za alternatywne i oryginalne szybko się opatrzyło, a produkty z filcu już raczej nikogo nie zaskakują. Okazuje się, że filc wciąż ma w sobie duży potencjał. Przekonali nas o tym twórcy marki Filcant, którzy swoje produkty wystawiają na stronie Pakamera.pl

Za marką Filcant stoją Agnieszka i Piotr Herrmann - Jankowscy - para wizjonerów, która tworzy niesamowicie kolorowe i unikalne torebki - kwiaty, które bardziej przypominają rzeźbiarskie formy , niż funkcjonalny dodatek. Widać, że wyobraźnia twórców jest nieograniczona, projektanci wychodzą daleko poza przyjęte konwencje estetyczne.

Filc łączą z innymi materiałami - jedwabiem, aksamitem, futrem lub piórami . Wytwarzają go z surowej wełny australijskich merynosów , która jest podobno wyjątkowo trwała i można ją prać w wodzie. Oprócz nasyconych głębokimi barwami unikatowych torebek - kwiatów, w ofercie marki znajdziemy również bardziej stonowane propozycje, które zachwycają skomplikowaną formą.

Jak przyznają sami projektanci:

Filc ma tak wiele możliwości, może być cienką mgiełką i delikatny, gruby, hardy, może się zmieniać w "trakcie" jednego obiektu. Być letni lub zimowy. Elegancki, kokieteryjny lub dziki. To nasza forma na pomysły, marzenia, interpretacje. Mamy wypracowaną własną, nową technikę, nasz filc jest zawsze stabilny i dopracowany. ... Moda jest dla nas sztuką - najbliższą człowiekowi, tą, z którą spotykamy się codziennie.

Dodatki Filcant można kupić na stronie Pakamera.pl w cenie średnio od 170zł do 400zł .

Więcej:

Ekologiczna torbka Patki Smirnow

Więcej o: