Fashion Week w Polsce wystartował!

FashionPhilisophy wystartował! Redaktorka Groszków śledzi wydarzenia na miejscu w Łodzi - oto relacja z pierwszego dnia wielkiego święta mody

A ja mam przyjemność obserwować go z bardzo bliska. Razem z Ktimene od wczoraj jesteśmy w Łodzi i mimo deszczu i przejmującego chłodu biegamy w ulewie z pokazu na pokaz, z imprezy na imprezę, nawet nie przejmując się za bardzo opłakanym stanem naszych szpilek, który przyjdzie nam z pewnością cierpieć po kilku dniach takiej obuwniczej kąpieli w kałużach.

A teraz w telegraficznym skrócie o tym, co działo się wczoraj, czyli Fashion Weeka w Polsce Dzień Pierwszy . Czas goni, kolejna impreza za chwilę, więc szybciutko.

Georges ChakraGeorges Chakra Georges Chakra

Tydzień otworzyła wieczorna uroczysta gala Fashion Designer Awards , podczas której wyłoniono zwycięzcę wielotygodniowego konkursu na najzdolniejszego początkującego projektanta. Nagrodzona zdolna szczęściara, Sabrina Pilewicz, odbędzie staż w atelier Georgesa Chakry , libańskiego projektanta, słynącego ze spektakularnych kreacji haute couture i odważnych projektów ready to wear. Dla niewtajemniczonych, za to orientujących się w świecie gwiazd - on ubiera Kate Winslet, Beyonce i Helen Mirren! Jego ubrania mogliśmy też podziwiać w hicie "Diabeł ubiera się u Prady".

Wczorajszą galę uświetnił także pokaz najpiękniejszych modeli sukien Chakry z najnowszej kolekcji. Z powodu deszczu i problemów organizacyjnych spóźniłam się na początek pokazu, ale to, co zobaczyłam, wystarczyło zupełnie, żeby mnie zachwycić - co prawda nie wszystkie propozycje Chakry mieszczą się w moich kategoriach estetycznych, ale połysk, kolor, rozmach i niezwykle kobiece fasony wielobarwnych sukien rzeczywiście odbierają dech w piersiach. Powiem więcej - udało mi się wejść na backstage i DOTYKAŁAM jednej z flagowych kreacji kolekcji, o tej:

embed

Sami rozumiecie, pełnia szczęścia. To jednak nie koniec, bo tuż po bliskich oględzinach sukienki, uwaga, uwaga, przeprowadziłyśmy z Ktimene z Chakrą wywiad, który z pewnością należy wpisać do cv ! Kiedy tylko zostanie zmontowany, ukaże się na Groszkach.

Trochę o finalistach Fashion Designer Awards. Pierwszą nagrodę zdobyła Sabrina Pilewicz , ale ja od początku pokazu kibicowałam ostatecznej laureatce drugiego miejsca, Kamili Gawrońskiej-Kasperskiej , która zaprezentowała biało-przejrzystą, bombkową sukienkę z podniesionym stanem i spektakularnym, szerokim golfem ozdobionym kryzą i czarnymi piórami. Suknia tak piękna, że gdyby była dłuższa (sięga za kolano) mogłaby być moją suknią ślubną. Jak tylko znajdę w sieci zdjęcie, wkleję i pokażę. Rewelacyjny, awangardowy, ale i bardzo dziewczęcy projekt, który skojarzyłam z najnowszą kolekcją Chanel (kontrasty bieli i czerni, wąskie fasony, wyraźne detale, pozorne niewykończenia, klimat nowoczesnego retro).

Fashion Designer AwardsFashion Designer Awards Fashion Designer Awards

Mój faworycki projekt (pierwszy po lewej) nie był jednak jedynym, który mi się spodobał. Dominowały kreacje na wieczór, o wciętej, wyraźnie podkreślonej talii i zupełnie niezwykłych, zamaszystych spódnicach . Kilka wąskich, wieczorowych kreacji nawiązywało do empiru i glamour lat 30., a trafił się i projekt zupełnie jak z "Alicji w Krainie Czarów". W sumie - nie było ani jednego, którego bym nie założyła na bardzo, bardzo elegancką galę. Pięknie i brawa.

A dziś m.in. finał Złotej Nitki i pokaz Agathy Ruiz de la Prady . Czekajcie na relację i wideo!

Ewa Bakota, modny.blox.pl

Zobacz, co najbardziej zachwyca na Fashion Weeku redaktorkę Luli!

Więcej o: