Dossier marki: Aldo

Popularne marki? Przyjrzyj się im bliżej!

Nazwa firmy: ALDO footwear & accessories

Lokalizacja: sieć ALDO to 16 sklepów w Polsce, w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie, Gdańsku, Białymstoku i Bydgoszczy. Pierwszy sklep w Polsce marka otworzyła w sierpniu 2005 roku.

Dostępny asortyment: obuwie damskie i męskie, artykuły do pielęgnacji obuwia, torby, akcesoria, biżuteria.

Wystrój sklepów: Na całym świecie obowiązuje ujednolicony wystrój sklepów Aldo. Znajdziesz w nich działy: damski, męski, sektor toreb, akcesoriów i biżuterii oraz oddzielny dział kosmetyków do pielęgnacji obuwia.

Ceny: od 19 zł (pierścionek), do 529 zł (kozaki)

Dostępne rozmiary: obuwie damskie: 35-41, obuwie męskie: 39-46

System zwrotów i wymiany: w Aldo można dokonywać wymiany lub zwracać towar w ciągu 5 dni od daty zakupu.

Ekspozycja: Ekspozycja w salonach Aldo zmieniana jest raz w tygodniu.

System płacenia: Gotówka, karty płatnicze.

Nowe dostawy: Kolekcja uzupełniana jest dwa razy w tygodniu.

Czynne: Sklepy czynne są 7 dni w tygodniu, w godzinach pracy centrów handlowych

WWW: http://www.aldoshoes.com/

AldoAldo Aldo

Historia marki 1966 Początek historii. Aldo Bensadoun kończy służbę wojskową we Francji, gdzie uczy ekonomii w szkole Cavalerie de Saumur. Zaraz po tym wraca do Montrealu, swojego ulubionego miasta.

1972 Z popularnych Montrealskich firm odzieżowych wyłania się Aldo Shoes, które otrzymuje koncesję na produkcję butów. Na początku firma ma swoje przedstawicielstwa w Montrealu, Ottawie, Quebeku i Winnipeg.

1978 Otwarcie pierwszego, wolnostojącego sklepu w Kanadzie, w Montrealu, na ul. Sainte-Catherine. Tym samym kończy sie okres, w którym podnajmowano stanowiska sprzedaży w sklepach firm odzieżowych.

Lata 80. Firma rozwija sie w zawrotnym tempie. Otwartych zostaje 95 niezależnych sklepów Aldo.

1993 Aldo rozpoczyna sprzedaż detaliczną na rynku amerykańskim. Pierwszy sklep Aldo w USA zostaje otwarty w okolicach Bostonu i przez następne 9 lat, w samych tylko Stanach powstaje kolejne 125 sklepów. W tym tez okresie Aldo z powodzeniem zaczyna swoja działalność w ponad 180 sklepach w głównych centrach i na najpopularniejszych ulicach handlowych w głównych ośrodkach miejskich w Kanadzie.

1994 Aldo zaczyna działalność poza kontynentem amerykańskim, na bazie franczyzy w Izraelu.

2001 Sukces jaki Aldo odnosi w Izraelu wytycza kurs dalszych międzynarodowych działań. Aldo otwiera swoje franczyzy w Emiratach Arabskich innych państwach Zatoki Perskiej.

2002 Aldo zawitało na ulicach Londynu, otwierając sklepy na Oxford i Neal Street. Marka znajduje swoje miejsce również na angielskiej wsi, w tamtejszych centrach handlowych. Będąc jednym z największych i najprężniej rozwijających się rynków mody, Wielka Brytania idealnie wpisała sie w rozwój Aldo.

2003 Aldo rozwija sie na rynkach azjatyckich, otwierając sklepy w Singapurze.

2004 Po sukcesie, jaki odniosły sklepy Aldo w Wielkiej Brytanii, Bliskim Wschodzie, Azji, marka kontynuuje swoja międzynarodową ekspansję w Portugalii, Danii, Malezji i Libanie.

2005 Aldo otwiera swoje podwoje na rynkach Australii, Irlandii, Indii, RPA i Polski.

2006 Kolejny ekscytujący rok i otwarcia w Tajlandii, Tajwanie, Rosji, Egipcie, Maroku i Jordanii.

2007 Turcja, Rumunia, Venezuela, Oman, Panama, Indonezja, Filipiny, Chile, Aruba, Meksyk i Ukraina dołączają do rodziny Aldo. Na obecną chwile Aldo posiada prawie 1000 sklepów dzialajacych w 37 krajach, na wszystkich kontynentach poza Antarktydą.

Żółty kuferek z wyprzedaży

Kozaki vintage

Czytaj w Znam.to: Kosmetyk żerujący na nadziejach kobiet

Więcej o:
Copyright © Agora SA