Makijaż Marty

Makijaż do pracy

W odpowiedzi na Groszkowy apel w artykule: Makijaż do pracy , Marta przysłała Groszkom swoje zdjęcie. Krok po kroku opisała codzienny makijażowy rytuał , zdradzając nazwy kosmetyków , których używa.

Groszkom podoba się sposób, w jaki Marta podkreśliła oko. Wykorzystując jasny, lekko błyszczący cień, nadała blasku powiece. Delikatnie umalowany zewnętrzny kącik ciemniejszym cieniem sprawił, że oko nie jest monotonne. Zgodzicie się chyba z nami, że na największe uznanie zasługuje mistrzowska kreska! :) Ale dość tego gadania - przeczytajcie list Marty, w którym zdradza swoje makijażowe triki !

Witam,

pracuję w biurze dość prestiżowej firmy, która wymaga od nas stonowanego, wysmakowanego wyglądu. Nie są to zasady zbyt restrykcyjne, jednak nie na miejscu byłyby jakiekolwiek kontrowersyjne elementy wizerunku.

Ja zaczynam swój makijaż od dokładnego rozprowadzenia na twarzy i szyi podkładu (Dax Cosmetics / Cashmere), który doskonale wyrównuje koloryt mojej skóry. Następnie używam korektora: płynnego na cienie w okolicachoczu (Maybelline / Ever Fresh Concealer) i w sztyfcie na wypryski i podrażnienia (Miss Sporty / So Clear). Powieki maluję cieniami w kolorze srebra i szarości (Golden Rose / Professional Palette Eyeshadow i Vipera / Eye), podkreślam czarną kredką (L'Oreal / Contour Khol Yeux) i pokrywam rzęsy tuszem (Maybelline / Volum' Express). Czasem zdarza mi się "zaszaleć" i przedłużyć kreskę poza granicę oka. Na koniec nakładam na usta błyszczyk (Delia / Duo Lip Rouge), dzięki któremu moje wargi stają się bardziej wydatne i połyskujące. Paznokcie natomiast pociągam bezbarwnym lakierem (Vipera / Creation Nail Care) i maluję je od spodu białą kredką (Astor / Nail White Pencil). Dzięki tym wszystkim zabiegom udaje mi się uzyskać ulepszony, jednak wciąż naturalny wygląd.

makijaż okamakijaż oka makijaż oka

Pozdrawiam,

Marta

Groszki dziękują Marcie! czekamy na kolejne makijażowe rytuały! niekoniecznie makijażu do pracy czy szkoły!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.