Szwedzka pilotka szokuje, inspiruje i podbija internet

Maria Petterson pracuje jako pilot liniowego samolotu, fotografuje, pływa i ćwiczy jogę. Swoją niezwykłą postawą inspiruje tysiące kobiet z całego świata.

Maria Petterson jest zatrudniona w jednej z najpopularniejszych w Europie linii lotniczych - Ryanair. Kobieta pochodzi ze Szwecji, na co dzień mieszka w Palerno, włoskim miasteczku położonym na Sycylii.

Na isntagramowym koncie Marii możemy zobaczyć m.in. selfie z pokładu Beoinga 727, czy  fotografie z codziennych treningów jogi, w najdalszych zakątkach świata.

- Zaczęłam umieszczać zdjęcia w sieci, żeby móc dzielić się przeżyciami z podróży ze swoją rodziną i przyjaciółmi - opowiada Maria.

Wkrótce publikowane przez kobietę fotografie zdobyły niezwykłą popularność. Dziś jej konto na Instagramie obserwuje ponad 230 tys. osób.

Kobieta prowadzi także internetowego bloga - pilotmaria.com. Promuje pozytywne myślenie, zdrowy styl życia, dietę i sport. Jak sama mówi, chcę zainspirować kobiety z całego świata do odważnego spełniania marzeń i udowodnić, że zawód pilota nie jest zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. 

 
Więcej o: