Moda na jesień czyli powrót lat 60.

W swojej jesiennej kolekcji projektant inspiruje się ikonami polskiego kina - Leonem Niemczykiem i Lucyną Winnicką

Polski projektant we czwartek wieczorem pokazał kolekcje na najbliższą jesień i zimę, której motywem przewodnim były polskie filmy m.in. „Nóż w wodzie” Romana Polskiego  i „Niewinni czarodzieje” Andrzeja Wajdy oraz „Pociąg” Jerzego Kawalerowicza.

Ubrania pokazywane na wybiegu były unowocześnioną wersją mody z lat 60., dlatego wśród nich nie brakowało trapezowych sukienek z grzecznymi kołnierzykami, spódnic za kolano oraz sweterków często odkrywających plecy albo ramiona, a w męskiej części także dżinsowych i skórzanych kurtek spopularyzowanych właśnie w tej dekadzie. Kreacje zostały uszyte głównie z wełny, moheru, jedwabiu i koronki. A kolorystycznie dominował pudrowy róż, beże, szarości, przygaszony błękit i czerń.

Przez niektóre stylizacje kolekcji przewijał się tez motyw aparatu fotograficznego, a konkretnie Olympusa PEN F z 1963 r. (niedawno powstała jego nowoczesna wersja Olympus PEN -F), który w latach 60.  były ulubionym aparatem gwiazd Hollywood. Zdjęcia nim robili między innymi Sophia Loren i Clint Eastwood. Wzór aparatu pojawił się na białych i szarych koszulkach oraz kurtkach, które już niedługo będzie można kupić w butikach Jemioła.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.