Pierwsza na świecie terapeutyczna bransoletka, powie z kim masz się spotykać

Na rynku pojawiła się pierwsza na świecie terapeutyczna bransoletka. Wygląda jak elegancki zegarek, informuje o ludziach i sytuacjach mających zły wpływ na twoje zdrowie.

Bransoletka WellBe za pomocą specjalnego algorytmu bada tętno i określa poziom stresu. Zanim ją założysz musisz odpowiedzieć na serię pytań zadanych przez aplikację, z którą jest połączona. Pytania dotyczą miejsc, w jakich bywasz i ludzi, z którymi się spotykasz o danej godzinie.

Na koniec dnia otrzymujesz specjalny raport. Dzięki niemu wiesz, które sytuacje były dla ciebie stresujące i kto „działa ci na nerwy". Bransoletka sugeruje kogo powinieneś unikać, a przy kim jesteś odprężony.

Jakby tego było mało, układa zestaw ćwiczeń antystresowych dostosowany do twoich potrzeb. Połączona z bransoletką aplikacja uczy technik medytacyjnych, prowadzi trening uważności i tłumaczy, jak uspokajać oddech. Bardzo szybko dowiesz się, które ćwiczenia relaksacyjne są skuteczne i w jakim stopniu na ciebie działają. Skąd? Oczywiście dzięki bransoletce.

Twórcy urządzenia powołują się na badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda, zgodnie z którymi stosowanie technik relaksacyjnych wpływa na wydajność mózgu, poprawia jakość snu i samopoczucie.

Bransoletka jest sprzedawana w internecie, kosztuje 199 dolarów (784 zł).

Więcej o: