Mary Katrantzou zaprojektuje kolekcję dla marki adidas

Jedna z najciekawszych obecnie europejskich projektantek i królowa nadruków dołączyła do teamu adidas Originals, by wspólnie z marką stworzyć innowacyjną kolekcję ubrań i butów. Projekty w ramach adidas Originals by Mary Katrantzou będą bazowały na charakterystycznych dla Katrantzou, pełnych barw i kontrastów, wzorach.

- Cieszę się, że mogę tworzyć z adidasem linię ubrać i butów. Podobnie jak masa dzieciaków na całym świecie wyrosłam na adidasowych sneakersach i jestem pełna ekscytacji, że teraz będę mogła wprowadzić własną wizję do tak dużej, światowej marki. Za adidasem stoi ogromna spuścizna, którą projektanci marki przekuwają w innowacyjne projekty i to czyni adidasa idealnym partnerem dla mnie - przyznaje Mary Katrantzou.

Mary Katrantzou wywodzi się z odważnej i bardzo kreatywnej grupy brytyjskich projektantów, ale w ostatnim czasie jej kolekcja na sezon jesień/ zima 2014 została doceniona przez krytyków i klientów na całym świecie.

Graficzna wizja stylu stworzona przez Katranztou zaistnieje w kolekcji adidas Originals, podkreślając siłę kobiecości.

- Współpraca pomiędzy adidas i Mary Katrantzou scala wyjątkowy talent jednej z najciekawszych obecnie projektantek z firmą, która łączy różne kultury i środowiska ze świata sportu, muzyki i mody. Podziwiam niebanalne, wyjątkowe wyczucie Mary w łączeniu printów, kolorów i krojów, które nada kobiecej kolekcji adidas Originals niesamowitej estetyki - mówi Dirk Schoenberger, Dyrektor kreatywny, adidas Sport Style Division

Kolekcja adidas Originals by Mary Katrantzou będzie dostępna od listopada 2014 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.