ABC MODY: LOFT 37

Kochasz buty? One też. W dodatku sprawiły, że możesz zaprojektować model swoich marzeń. Kobiety to uwielbiają!

Zaczęło się od przyjaźni, która zaowocowała wspólnym pomysłem na biznes. Paulina Ada Kalińska i Joanna Trepka: dwie zupełnie różne osobowości, które połączyła miłość do butów i chęć tworzenia czegoś modnego i oryginalnego. Projektują, by ośmielać Polki i sprawić, że wyróżnią się z tłumu. Filozofia LOFT37 od początku była prosta: pozwolić klientce zaprojektować wymarzony, spersonalizowany model butów. Żeby sama wybrała ich fason, kolor i fakturę skóry, a nawet rodzaj podeszwy. A jeśli chce, może je "podpisać" wyhaftowanym monogramem.

butybuty fot. Serwis prasowy LOFT37 (montaż) fot. Serwis prasowy LOFT37 (montaż)

Buty z kolekcji LOFT37: model Lofty, 440 zł, model Gangsta Golf, 470 zł, model Loft Moccasin, 450 zł, model Butterfly 450 zł

Buty jak diamenty Początki? - Były łatwe i przyjemne - śmieją się, bo wiedzą, że w biznesie brzmi to jak bajka. - Spotkałyśmy się w idealnym momencie, gdy obie szukałyśmy zmian w życiu - wspomina Joanna. - Od razu zaiskrzyło i postanowiłyśmy połączyć wspólną energię i pomysły. - Dlaczego buty? Ponieważ je kochamy - mówi Paulina. - W dodatku wszyscy wokół projektują ubrania i biżuterię, a my chciałyśmy zrobić coś innego. Paulina zawsze powtarzała, że buty, po diamentach, to najlepsi przyjaciele kobiety. Prywatnie mamy ich mnóstwo w swoich garderobach, więc wybór był oczywisty - dodaje Joanna.

butybuty fot. Serwis prasowy LOFT37 (montaż) fot. Serwis prasowy LOFT37 (montaż)

Model Primabalerina, 450 zł

Ręczne wykonanie, najlepszej jakości materiały, plus niebanalne pomysły i kolory. To sprawia, że trudno spośród bogatej oferty LOFT37 wybrać jeden, jedyny ulubiony model.

Pomysł nierealny Miały zaplecze techniczne, czyli zaprzyjaźnioną fabrykę. To bardzo ułatwiło start. Postanowiły, że zamiast wymyślać luksusowy produkt za bajońską cenę, będą projektować buty na polską kieszeń, w dodatku z opcją personalizacji. Przyznają, że teraz jest trudniej niż na początku: podnoszą poprzeczkę coraz wyżej, bo klienci oczekują coraz więcej, a przeszkodą jest brak odpowiednich maszyn czy... protest konstruktora. - Pomysłów mamy trylion, bo wszystko i wszędzie nas inspiruje - mówią. - Ale bardzo często nasz wymarzony model okazuje się nierealny: nie dałoby się w nim chodzić - śmieją się.

butybuty fot. Serwis prasowy LOFT37 (montaż) fot. Serwis prasowy LOFT37 (montaż)

Model Butterfly, 450 zł

Nic dwa razy się nie zdarza Atłasowe kokardy, kolorowe motyle, frędzle. Wszystko ręcznie wykonane, z naturalnych skór - do wyboru jest ponad setka kolorów i faktur. W czasach, gdy wszystko wygląda bardzo podobnie, to opcja, która bardzo odpowiada kobietom. Nic dziwnego, że LOFT37 rozwija się: ma kilka firmowych butików i współpracuje z projektantami. Oferuje nie tylko buty damskie: powstają modele dla panów i dzieci, torebki, akcesoria, biżuteria. - Jesteśmy ambitne, ciężko pracujemy i nie chcemy nikogo naśladować. To nasz wzór na sukces! - mówią dziewczyny.

torebkatorebka fot. Serwis prasowy LOFT37 (montaż) fot. Serwis prasowy LOFT37 (montaż)

Torebka Baby Loft, 599 zł

CIEKAWOSTKI

W 2011 roku marka LOFT37 została uhonorowana tytułem "Doskonałość Mody" magazynu Twój STYL.

Średnio połowa klientek decyduje się na gotowe modele proponowane przez projektantki. Druga połowa zamawia buty według swojego projektu.

LOFT37 ma na koncie współpracę ze?znanymi projektantami: Robertem Kupiszem, duetem BOHOBOCO oraz Agatą Wojtkiewicz.

GDZIE SZUKAĆ Projekty LOFT37 możesz kupić na stronach sklep.loft37.pl i mostrami.pl oraz w stacjonarnych butikach marki. Ich aktualne adresy znajdziesz na www.loft37.pl

butikbutik fot. Serwis prasowy LOFT37 (montaż) fot. Serwis prasowy LOFT37 (montaż)

Butik LOFT37 przy ul. Mokotowskiej w Warszawie