Kultowe obuwie: Melissa

Pochodzą z Brazylii, są wykonane ze specjalnej gumy, pięknie pachną i zawładnęły sercem kobiet na całym świecie. Buty Melissa, bo o nich mowa, to absolutny klasyk, który w swojej szafie mają nawet największe gwiazdy. Ich zalety? Są wygodne i niezwykle urocze!
Kultowe obuwie: pachnące Melissy Kultowe obuwie: pachnące Melissy Melissa Spikes

Krótka historia

Marka Melissa ma już ponad 40 lat, a jej historia zaczęła się w Sao Paulo w Brazylii. Dzisiaj w segmencie, który zajmuje się produkcją plastikowych butów Melissa nie ma sobie równych. A początkowo marka tworzyła bardzo proste modele inspirowane...rybakami z południowej Francji. Obecnie buty te to jedne z najbardziej oryginalnych modeli na rynku. Firma zatrudnia ok. 20 000 osób i co roku produkuje prawie 2 milion par słodkich, pachnących butów.

Kultowe obuwie: pachnące Melissy Kultowe obuwie: pachnące Melissy Koturny Melissa Prism

Wyjątkowa technologia

Kluczem do sukcesu marki Melissa jest Melflex, czyli tworzywo termoplastyczne, dzięki któremu buty są trwałe, elastyczne i przystosowują się do kształtu stopy.  To co poza tym wyróżnia te buty to zapach. Większość butów pachnie jak guma balonowa!

Ale marka cały czas się rozwija i stara się ulepszać nie tylko wygląd butów, ale także materiał z którego są wykonane. Lepszą wersją Melflex jest więc Velvel Melflex, który daje możliwość tworzenia zarówno błyszczącej jak i matowej powierzchni buta. Dodatkowo Melissa przy produkcji swoich butów stara się zminimalizować jakiekolwiek straty dla środowiska. Materiał z którego są tworzone produkty marki łatwo się rozkłada i może zostać poddany recyklingowi.

Kultowe obuwie: pachnące MelissyBaleriny Melissa

Zobacz inną wersję kolorystyczną:
MELISSA PRISM BEIGE BLUE
w okazje.info
Kultowe obuwie: pachnące Melissy Kultowe obuwie: pachnące Melissy Znani projektanci dla Melissa

Wyjątkowe współprace

Oryginalny pomysł i niezwykłe projekty butów Melissa sprawiły, że z marką chętnie współpracują naprawdę wielkie osobowości mody. Najsłynniejsza jest oczywiście kolekcja, którą stworzyła Vivienne Westwood. Słodkie czółenka z kuleczkami, wisienkami czy serduszkami na czubku to już pozycje kultowe marki. Zmysłowe sandałki na szpilce Melissa to za to projekt Jean Paul Gaultier. Oryginalną kolekcję stworzył także Karl Lagerfeld.

Kultowe obuwie: pachnące MelissyW sesji promującej linię Karla Lagerfelda dla Melissa wystąpiła Cara Delevingne

Karl Lagerfeld for Melissa Blue Rainbow Ginga Heeled Shoes
w okazje.info
Kultowe obuwie: pachnące Melissy Kultowe obuwie: pachnące Melissy Projektanci i architekci dla Melissa

Architekt dla Melissa

Oprócz tego dla Melissy tworzyli m.in. stylista Judy Blame, projektanci Karim Rashid i Alexandre Herchcovitch a także...architekt Zaha Hadid. Marka zapraszając do współpracy Hadid oznajmiła, że przemysł modowy powinien zacząć korzystać z możliwości nowych mediów i technologii.

Kultowe obuwie: pachnące MelissyWyjątkowe buty Melissa zaprojektowane przez Zaha Hadid

Zobacz podobny model:
Melissa Baleriny JEAN JASON WU
w okazje.info
Kultowe obuwie: pachnące Melissy Kultowe obuwie: pachnące Melissy Szpilki Mel by Melissa

Ogromy wybór

Melissa produkuje buty dla wszystkich - w swojej kolekcji ma także modele dla mężczyzny i dla dzieci. Marka proponuje także buty na każdą kieszeń. Oprócz kolekcji sygnowanych nazwiskami znanych projektantów, marka ma też linię Mel by Melissa, z której buty są nawet kilkukrotnie tańsze niż te z regularnych lub projektanckich kolekcji. Oprócz butów spod skrzydeł  Melissa wychodzą także torby, perfumy i biżuteria.

Po sukcesie, którym okazały się buty Melissa, wiele firm również zaczęło wprowadzać do swoich kolekcji "gumowe" obuwie - niektóre bardzo podobne do tych, które proponuje Melissa. Należy jednak pamiętać, że są to jedynie inspiracje (a czasem po  prostu podróby), a jedyne i niepowtarzalne Melissy to te, które wychodzą z fabryk brazylijskiej firmy i są sygnowane jej logo!Kultowe obuwie: pachnące Melissy

Balerinki Mel by Melissa

Zobacz inną wersję kolorystyczną:
MEL baleriny
w okazje.info
Więcej o: