Kobiecy poradnik: jak uniknąć modowego faux paus

Pięć zasad dotyczących twojego ubioru, których zawsze powinnaś przestrzegać.
kolaż groszki.pl kolaż groszki.pl kolaż groszki.pl/od lewej: Reserved 59,99/laredoute.pl 75,56 zł/ Mango 159 zł

1. Wszystkie trendy w jednej stylizacji

Z pewnością każdej z was znane jest powiedzenie: "co za dużo, to nie zdrowo". I choć najczęściej używa się go w odniesieniu do jedzenia, doskonale sprawdza się również w sferze mody. Chodzi o to, by nie przedobrzyć i znaleźć umiar, gdyż nikła jest granica między udaną stylizacją a ofiarą trendów. Dlatego nie warto łączyć wszystkich tendencji ze światowych wybiegów. Należy raczej wybierać te trendy, które nie tylko się podobają, ale i pasują do figury.

kolaż groszki.pl kolaż groszki.pl kolaż groszki.pl

2. Podróbki oryginalnych rzeczy

To, że nie stać cię na torebkę Prady czy Louis Vuitton, nie jest powodem do wstydu. Nie warto też kupować podróbki ubrań i dodatków znanych projektantów tylko po to, aby wyglądać jak sobowtór modelki z wybiegu. Nawet "dobrze" wykonane falsyfikaty nie świadczą o dobrym guście ich właścicielki. Wręcz przeciwnie - sprawiają, że automatycznie zaliczają cię do grupy osób, które nie mają pojęcia o stylu i elegancji.

kolaż groszki.pl kolaż groszki.pl kolaż groszki.pl/od lewej: Reverse (pandzior.pl) 229 zł/Zara 169 zł/ C&A 27,90 zł

3. Nieodpowiedni stój do okazji

Nie każde ubranie jest na tyle uniwersalne, by nadawało się na każdą okazję. Koronkowa sukienka z dekoltem do pępka nie będzie mile widziana na rozmowie w sprawie pracy, a krótka mini lub bluzka z cekinami bardziej nadaje się na randkę niż na rodzinną uroczystość. Dlatego staraj się dobierać  strój do okazji i sytuacji. Skromność i klasyka zawsze będą po twojej stronie.

Fot. shutterstock.com Fot. shutterstock.com kolaż groszki.pl/Fot. shutterstock.com

4. Zbyt małe ubrania

Pamiętaj, że sztuką jest noszenie dobrze skrojonych i dopasowanych ubrań, ale we właściwym rozmiarze. Nie kupuj sukienki w rozmiarze 36, ponieważ wydaje ci się, że będzie pasowała. Przymierz i sprawdź, czy nie wyglądasz w niej jakbyś dorwała się do szafy młodszej siostry.  Nawet, jeśli jesteś właścicielką doskonałej figury, przyciasna, naciągnięta do granic możliwości sukienka może spłaszczyć sylwetkę i nie będziesz wyglądała apetycznie.

kolaż groszki.pl kolaż groszki.pl kolaż groszki.pl/od lewej: shutterstock.com/Atlantic 24,99 zł

5. Majtki wystające ze spodni

To, jaką nosisz bieliznę, nie jest powodem do dumy i nie ma potrzeby się nią chwalić (nawet, jeśli są to seksowne stringi). Pamiętaj o tym zakładając spodnie z obniżonym stanem. Największym obciachem są bowiem wystające ze spodni majtki, a w szczególności stringi, które nieapetycznie odsłaniają kawałek twojej pupy.