Słuchasz hip-hopu, disco, a może rocka? Sprawdź, co powinnaś nosić!

Moda od lat nierozerwalnie łączy się z muzyką. Obejrzyj stylizacje w czterech najpopularniejszych gatunkach: grunge, hip-hop, disco i rock. Sprawdź, co nosić by wyrazić swój gust muzyczny również poprzez strój.
Fot. pinterest Fot. pinterest kolaż Groszki.pl

Moda i muzyka

Choć moda i muzyka to dwie odrębne dziedziny, od zawsze wzajemnie się przenikają. Artyści inspirują ulicę oraz projektantów, tworząc własne, niepowtarzalne nurty. Dzięki temu możesz zamanifestować światu, jaka muzyka gra w twojej duszy. Zobacz kolejne slajdy, w których znajdują się propozycje stylizacji związane z czterema popularnymi gatunkami muzyki.

Nie musisz wpisywać się w jeden, określony styl i ślepo za nim podążać. Zabawa z modą polega na tym, by czerpać z każdego stylu to, co najciekawsze - i łączyć, mieszać, eksperymentować. Powodzenia!

kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl

Grunge

Grunge zrodził się w mieście Seattle: kolebce takich zespołów, jak: Nirvana, czy Pearl Jam. W tym sezonie obserwujemy jego wielki powrót. Żadna fanka tej muzyki nie obejdzie się bez luźnego, wełnianego swetra, koszuli w kratkę, długiej spódnicy, czy podartych jeansów. Wśród podstawowych kolorów identyfikujących ten styl dominują: czarny, szary, czerwony i bordowy.

Grunge zrodził się w mieście Seattle: kolebce takich zespołów jak Nirvana czy Pearl Jam. W tym sezonie obserwujemy jego wielki powrót. Żaden fan tej muzyki nie obejdzie się bez luźnego, wełnianego swetra, koszuli w kratkę, długiej spódnicy czy podartych jeansów.
Podstawowe kolory to: czarny, szary, czerwony i bordowy.
kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl

Hip-hop

Wśród damskich propozycji w stylu hip-hop największym powodzeniem cieszą się wygodne spodnie dresowe, luźne koszulki oraz sportowe buty. Nieodłącznym elementem tej subkultury -jeśli chodzi o ubiór - jest czapka z daszkiem.

kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl

Rock

Kiedyś wielbiciele rocka nosili skórzane spodnie i kurtki, dziś jest o wiele więcej ubrań pasujących do tego stylu. Podstawę stanowią: błyszcząca skóra i mnóstwo dodatków w postaci rozmaitych frędzli, ćwieków i dżetów. Wielbicielki rocka noszą spodnie rurki ze skóry lub z marmurkową fakturą, glany, ciężkie obcasy, wisiory z łańcucha i kultowe pieszczochy.

kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl

Disco

Błyskotki i świecidełka nie są zarezerwowane jedynie na karnawałowe zabawy. Błyszczeć możesz również podczas wieczornych wyjść. Jak to zrobić? Zasada jest prosta: postaw na cekiny, brokat, lakierowane powierzchnie, najlepiej w złocie i srebrze.