Kobiecy poradnik: jedziesz na urlop? Spakuj się z głową!

Pamiętacie czasy, gdy jeździłyście na swoje pierwsze kolonie i mama kazała wam robić listę rzeczy do zabrania? Pamiętacie wszystkie rady dotyczące pakowania: co zabrać, z czego zrezygnować i jak zapakować buty? Po latach (niestety) przyznajemy, że sposoby naszej mamy potrafią być przydatne - nie tylko w dzieciństwie. Wiecie, jak mądrze się spakować, by zabrać wszystko, co potrzebne i dowieźć w dobrym stanie? Przypomnimy wam!
kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl

Lekka i pojemna walizka

Pierwsza i najważniejsza rzecz to odpowiednia walizka. Musi być lekka i pojemna. Dodatkowym jej atutem będą wewnętrzne kieszonki, które pomogą utrzymać porządek w torbie. Szczególną popularnością cieszą się ostatnio modele z polikarbonatu ? wytrzymałego i lekkiego materiału, odpornego na uderzenia. W ofercie polskich sklepów znajdziecie modele na dwóch lub czterech kółkach. Do tego warto zwrócić uwagę na regulowaną rączkę, która powinna być solidnie wykonana, bo to ona jest łącznikiem między nami a naszą walizką.

Od lewej: TK Maxx - 249,99 zł, TK Maxx (kolorowa) - 249,99 zł, Wittchen (czerwona) - 569,00 zł, TK Maxx  (pomarańczowa) - 249,99 zł,  Wittchen - 349,00 zł

 

Stylista Shopstory poleca: To ubierzesz nawet na plażę nudystów !

kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl

Lista rzeczy niezbędnych

Choć niektórym może się to wydać dziecinne i głupie, uwierzcie, że dzięki takiej liście unikniecie najprawdopodobniej kilku niemiłych niespodzianek. Każda rzecz obecna na liście i spakowana do torby jest przemyślana, gdyż nie znalazła się tam przypadkiem. Tworząc swój osobisty spis rzeczy niezbędnych, weźcie pod uwagę kierunek wyjazdu i czas pobytu. Kostium kąpielowy być może przyda się wszędzie, ale buty trekkingowe mogą stanowić zbędne obciążenie podczas opalania nad morzem.

Od lewej: strój kąpielowy Atlantic - 79,99 zł (góra) i 69,99 zł (dół), buty trekkingowe polarsport.pl - 799,90 zł, krem Avene - ok 45,00 zł

 

Stylista Shopstory poleca: To ubierzesz nawet na plażę nudystów !

kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl

Odpowiednie buty

Wybierz sprawdzone i wygodne obuwie, w którym będziesz mogła swobodnie zwiedzać i spacerować. Możesz je schować do wewnętrznej kieszeni w walizce lub umieścić w specjalnych woreczkach na buty - dzięki nim nie pobrudzisz ubrań w torbie.

Od lewej: woreczek na buty twenga.pl - 19,99 zł, Zara - 249,00 zł, butysportowe.pl - 129,99 zł, butysportowe.pl - 199,99 zł

fot.shutterstock.com fot.shutterstock.com fot.shutterstock.com

Rozsądnie wybieraj ubrania

Tak, wiem - to najtrudniejsza część pakowania. Lecz trzeba zaplanować, co faktycznie będziemy nosiły, a co zabieramy na "wszelki wypadek" - co najprawdopodobniej się nie przyda i będzie zajmować miejsce w walizce. Weźcie wasze ulubione, wygodne ubrania, które pasują do większości rzeczy. Podczas pakowania nie składajcie ich w drobną kostkę; chyba, że po przyjeździe na miejsce zamierzacie rozpocząć wypoczynek od prasowania. Polecamy układanie tak, by kolejne warstwy tworzyły gładką, równą powierzchnię lub zwijanie w rulonik.

kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl

Mini kosmetyki

Podstawowa zasada brzmi: tylko najpotrzebniejsze! Nie zabierajcie maseczek do twarzy i pasków wybielających zęby, bo i tak nie będziecie ich używały podczas urlopu. Postawcie na miniaturki, które zajmują mało miejsca i najprawdopodobniej wykorzystacie je całe podczas wyjazdu. Do tego obowiązkowo kosmetyczka - zagwarantuje bezpieczne przetransportowanie wszystkich preparatów.

Od lewej: przezroczysta kosmetyczka z pojemniczkami 8a.pl - 69,90 zł, zestaw kosmetyków Yves Rocher - 39,90 zł, kosmetyczka H&M - 14,90 zł, kosmetyczka H&M - 19,90 zł

 

Stylista Shopstory poleca: To ubierzesz nawet na plażę nudystów !

kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl

Bielizna, strój kąpielowy i biżuteria

Jeśli chcesz mieć porządek w walizce, przydadzą ci się również woreczki na bieliznę i biżuterię. Do tego zainwestuj w torebkę na kostium kąpielowy, wykonaną z wodoodpornego lub szybkoschnącego materiału, którą możesz zabrać ze sobą na plażę i bezpiecznie przewieźć w niej mokry strój.

Od lewej: woreczki z serii "Czyste & Brudne" pakamera.pl, zielony woreczek Decathlon - 14,99 zł

kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl kolaż Groszki.pl

Zadbaj o sprzęt fotograficzny

Podczas podróży przydatne okazują się również takie akcesoria, jak pokrowiec na aparat fotograficzny lub pasek do aparatu fotograficznego - dzięki temu nie narazisz drogiego sprzętu na upadek, zalanie i inne nieprzyjemne przygody.

Od lewej: Paski do aparatów fotograficznych ideapix.pakamera.pl, pokrowce na apart - torby.shopalike.pl: zielony - 12,00 zł, w paski - 34,90 zł, niebieski - 19,90 zł

 

Stylista Shopstory poleca: To ubierzesz nawet na plażę nudystów !

Więcej o: