Pielęgnacja skóry zimą: twarz, ręce i usta

Sezon jesienno-zimowy to duże wyzwanie dla naszego ciała. Mroźne powietrze, wilgoć, suchy wiatr, drastyczne zmiany temperatur są źle tolerowane przez skórę i włosy. Taka pogoda wymaga wdrożenia do planu pielęgnacji cięższych dział - kosmetyków bogatych w składniki natłuszczające oraz nawilżające. Co więc powinno znaleźć się w każdej kosmetyczce, bo cieszyć się promiennym wyglądem także w czasie zimy.
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy zimą/ 1. Krem do twarzy i ciała Dermosan 75 ml, ok.9,99 zł; 2. Krem specjalny Emolium 75 ml, ok 29,99 zł; 3. Krem natłuszczająco - łagodzący z alantoiną SVR 50 ml, ok.53 zł. Kosmetyki do pielęgnacji twarzy zimą/ 1. Krem do twarzy i ciała Dermosan 75 ml, ok.9,99 zł; 2. Krem specjalny Emolium 75 ml, ok 29,99 zł; 3. Krem natłuszczająco - łagodzący z alantoiną SVR 50 ml, ok.53 zł. Kosmetyki do pielęgnacji twarzy zimą/ 1. Krem do twarzy i ciała Dermosan 75 ml, ok.9,99 zł; 2. Krem specjalny Emolium 75 ml, ok 29,99 zł; 3. Krem natłuszczająco - łagodzący z alantoiną SVR 50 ml, ok.53 zł.

Twarz

Podczas jesienno-zimowej pielęgnacji warto postawić na półtłuste i tłuste kremy do twarzy. Te na dzień zawierają szereg składników, które tworzą na skórze barierę ochronną, chroniącą przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych - wiatru, mrozu i wody. Dobranie dobrego kremu może być dużym wyzwaniem, szczególnie dla cer tłustych i skłonnych do zapychania. Panie muszą ponad to sprawdzić, jak krem współpracuje z makijażem, czy nie utrudnia aplikacji i nie "rozpuszcza" go. Należy unikać parafiny w składzie produktu, ponieważ może pogarszać kondycję cery. Warto postawić na naturalne składy, zawierające witaminy A,E, glicerynę, alantoinę. Do nawilżania najlepiej używać intensywnych kuracji. Dobrym rozwiązaniem są te stosowane w nocy. Dobrze sprawdzą się maski, kremy na noc, serum. Te ostatnie, dzięki oleistej konsystencji, zabezpiecza przed utratą wody, a bardziej skoncentrowana formuła działa szybciej i skuteczniej.

Zobacz także: Włosy pod czapką: jak dbać o fryzurę zimą>>

Zdjęcie DERMOSAN Krem półtłusty do pielęgnacji twarzy i całego ciała 40 g Zdjęcie SVR Emulsja - Krem natłuszczająco - łagodzący z alantoiną do twarzy i ciała - 50 ml. Zdjęcie Emolium Krem 75 ml
DERMOSAN Krem półtłusty do twarzy i ciała SVR Emulsja - Krem natłuszczający Emolium Krem  specjalny
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info
Zabezpiecz ręce przed mrozem/ 1. Krem do rąk Nivea Ukojenie i Pielęgnacja Balsam do rąk SOS 50 ml, ok.8,49 zł; 2. Krem do rąk Tołpa Botanic Czarna Róża  75 ml, ok.15 zł; 3. Krem do rąk Greenland Fruit Emotions 50ml, ok.19 zł. Zabezpiecz ręce przed mrozem/ 1. Krem do rąk Nivea Ukojenie i Pielęgnacja Balsam do rąk SOS 50 ml, ok.8,49 zł; 2. Krem do rąk Tołpa Botanic Czarna Róża 75 ml, ok.15 zł; 3. Krem do rąk Greenland Fruit Emotions 50ml, ok.19 zł. Zabezpiecz ręce przed mrozem/ 1. Krem do rąk Nivea Ukojenie i Pielęgnacja Balsam do rąk SOS 50 ml, ok.8,49 zł; 2. Krem do rąk Tołpa Botanic Czarna Róża 75 ml, ok.15 zł; 3. Krem do rąk Greenland Fruit Emotions 50ml, ok.19 zł.

Ręce

Dłonie także wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Warto wymienić lekki i delikatny krem na kosmetyk bardziej treściwy. Dodatek maseł i olei jest wskazany, szczególnie masła shea, które nie tylko chroni, ale też pielęgnuje skórę. Wbrew pozorom nie chronimy dłoni tylko przed niską temperaturą ale także przed suchym powietrzem wewnątrz pomieszczeń, które także pogarsza kondycję skóry.Jeśli nasza skóra jest wyjątkowo mało odporna na działanie niskich temperatur, możemy skorzystać z typowych "kremów zimowych" przeznaczonych dla dzieci, czy podczas uprawiania sportów zimowych. 2-3 razy w tygodniu pamiętajmy nałożyć maskę regenerującą, odbudowującą i nawilżającą lub wykonać zabieg pielęgnacyjny w rękawiczkach.

Zobacz także: Oryginał czy podróbka? 6 prostych zasad, dzięki którym rozpoznasz prawdziwe perfumy>>

Zdjęcie Greenland Krem do rąk kokos 50ml Zdjęcie Nivea krem do rąk SOS Ukojenie i Pielęgnacja 50 ml Zdjęcie Tołpa Botanic czarna róża - odżywczy krem kokon do rąk 75ml
Greenland Krem do rąk kokos Nivea krem do rąk SOS Ukojenie Tołpa Botanic czarna róża
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info
Nie zapominaj o ustach/ 1. Pomadka ochronna Avene Cold Cream, ok.27  zł; 2. Pomadka ochronna Neutrogena SPF20, ok.17 zł; 3. Peeling do ust kawowy Pat&Rub, ok.39 zł. Nie zapominaj o ustach/ 1. Pomadka ochronna Avene Cold Cream, ok.27 zł; 2. Pomadka ochronna Neutrogena SPF20, ok.17 zł; 3. Peeling do ust kawowy Pat&Rub, ok.39 zł. Nie zapominaj o ustach/ 1. Pomadka ochronna Avene Cold Cream, ok.27 zł; 2. Pomadka ochronna Neutrogena SPF20, ok.17 zł; 3. Peeling do ust kawowy Pat&Rub, ok.39 zł.

Usta

Niektórzy z nas mają tendencję do wysychania ust przez cały rok, a podczas zimy, mają z nimi prawdziwe utrapienie. Wiatr i niska temperatura powoduje pękanie i pierzchnięcie. Ten problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, dlatego warto pamiętać, że nie ma nic niemęskiego w posiadaniu i używaniu pomadki ochronnej. Jej zadaniem jest natłuszczenie i zmiękczenie warg. Tłusta warstwa zabezpiecza je przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, a aktywne składniki regenerują, odżywiają, łagodzą podrażnienia. Oliwa z oliwek, oleje, witamina A to główne składniki wielu pomadek i sztyftów. Podobnie, jak w przypadku dłoni, oprócz nakładania kosmetyków powinniśmy pamiętać o regularnym, aczkolwiek delikatnym złuszczaniu. Można wykorzystać do tego produkty, które większość z nas posiada w swojej kuchni i łazience lub kupić gotowy peeling. Doskonale sprawdza się miód i cukier. Kryształki usuwają naskórek i wygładzają usta, a miód je pielęgnuje.

Zobacz także: Długie i gęste włosy w 5 minut? Przedłużanie włosów w domu>>

Oliwa z oliwek, oleje, witamina A to główne składniki wielu pomadek i sztyftów. Podobnie, jak w przypadku dłoni, oprócz nakładania kosmetyków powinniśmy pamiętać o regularnym, aczkolwiek delikatnym złuszczaniu. Niestety spierzchnięte usta nie wrócą do dawnej formy, trzeba łagodnie usunąć martwy naskórek i odżywiać nową warstwę. Można wykorzystać do tego produkty, które większość z nas posiada w swojej kuchni i łazience lub kupić gotowy peeling. Doskonale sprawdza się miód i cukier. Kryształki usuwają naskórek i wygładzają usta, a miód je pielęgnuje.Oliwa z oliwek, oleje, witamina A to główne składniki wielu pomadek i sztyftów. Podobnie, jak w przypadku dłoni, oprócz nakładania kosmetyków powinniśmy pamiętać o regularnym, aczkolwiek delikatnym złuszczaniu. Niestety spierzchnięte usta nie wrócą do dawnej formy, trzeba łagodnie usunąć martwy naskórek i odżywiać nową warstwę. Można wykorzystać do tego produkty, które większość z nas posiada w swojej kuchni i łazience lub kupić gotowy peeling. Doskonale sprawdza się miód i cukier. Kryształki usuwają naskórek i wygładzają usta, a miód je pielęgnuje.
Zdjęcie Avene Cold Cream Pomadka do ust 4ml Zdjęcie NEUTROGENA Pomadka ochronna do ust z SPF 20 Zdjęcie PAT&RUB by Kinga Rusin Lips peeling do ust kawowy 30 ml
Avene Cold Cream Pomadka do ust NEUTROGENA Pomadka ochronna PAT&RUB by Kinga Rusin  peeling kawowy do ust
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.