4 zalety dobrze dobranego biustonosza

Po pierwsze należy oczywiście regularnie je badać, ponieważ profilaktyka jest najważniejsza. Jeśli chcemy, aby jak najdłużej zachowały swój kształt i jędrność, a tym samym nie obciążały kręgosłupa (szczególnie jeśli nosimy trochę większy rozmiar), zadbajmy o odpowiedni biustonosz, który pomoże nam wybrać brafitterka. Jakie są jego zalety?
Zalety dobrze dobranego biustonosza - pełniejsze piersi Zalety dobrze dobranego biustonosza - pełniejsze piersi Shuterstock

Pełniejsze i zdrowsze piersi

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest braffiting. Najprościej można powiedzieć, że jest to sposób dobierania biustonosza w taki sposób, aby nie tylko dobrze leżał, ale także był wygodny i ładnie kształtował piersi. Powszechnie znana rozmiarówka kończy się na miseczce D. W braffitingu znajdziemy nawet miseczki do litery M! Taka typologia nie dotyczy wielkości samego biustu i miseczki, jak niektórzy błędnie sądzą, ale jest związana z obwodem adekwatnie dobranym do miseczki.

Dobrze dobrany obwód i miseczka dają zestaw idealny. Szeroka rozmiarówka jest zbawieniem zwłaszcza dla Pań z dużym biustem ale o drobnej budowie ciała, czy odwrotnie - z małym biustem a szerokim obwodem. Odpowiedni biustonosz uwydatni nasze piersi i sprawi, ze będą wyglądały na większe, a trzymający je w ryzach obwód nie będzie obciążał naszego kręgosłupa. Będzie on miał także wpływ na skórę, która nie będzie rozciągała się pod wpływem ciężaru biustu.

Zdjęcie Biustonosz NICOL Zdjęcie Freya Doodle Underwire Plunge Balcony Bra - Multi 4581352 Zdjęcie Jarpol Biustonosz miękki 409
Biustonosz NICOL Freya Doodle Underwire Plun... Jarpol Biustonosz miękki 409
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info
Lżejsza sylwetka i lepsza postawa Lżejsza sylwetka i lepsza postawa Shutetrstock

Lżejsza, zdrowa sylwetka

Jednak nie tylko o wygląd naszych piersi tu chodzi. Biustonosz dobrany z pomocą brafitterki, szczególnie przy większym biuście, wymusza wyprostowaną postawę. Dzięki temu, że ciężar piersi utrzymuje się na obwodzie stanika, a nie ramiączkach, odpoczywają także nasze ramiona. Odpowiednio dobrany stanik podnosi piersi do góry, odsłaniając przy tym talię.

Sylwetka kobiety staje się smuklejsza i optycznie wydaje się szczuplejsza. Obfite piersi przy źle dobranym biustonoszu mogą być powodem problemów z kręgosłupem. Dlatego warto zadbać o swoje ciało, dobrze dobrać biustonosz i dać odpocząć naszym plecom ? tłumaczy Iwona Miklusiak, brafitterka firmy Dalia.

Jak zmierzyć wielkość biustu? Jak zmierzyć wielkość biustu? Shutetrstock

Większa świadomość własnego ciała

Czy wiesz, że część Twojego biustu znajduje się pod pachami? Tak! Noszenie źle dobranego biustonosza powoduje, że część ciała ?ucieka? z miseczek i rozchodzi się na boki. Usługa brafittingu polega na dobraniu odpowiedniego rozmiaru biustonosza, ale też edukowaniu w jaki sposób go zakładać i nosić.

Pamiętajmy o tym, że stanik zakładamy zaczynając od zapięcia obwodu, a biust, który ?uciekł? nam pod pachy wygarniamy z powrotem do miseczek. Takie działania sprawią, że w kilka miesięcy nasz biust urośnie. I to bez skalpela! Miseczka odpowiedniej wielkości i obwód właściwie podtrzymujący biust potrafią zdziałać cuda.

Jak prawidłowo zmierzyć obwód pod biustem? Jak prawidłowo zmierzyć obwód pod biustem? Shutterstock

Wzrost pewności siebie

Nasz wygląd ma niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia. Jeśli nieodpowiedni biustonosz sprawia, że piersi opadają w dół, albo wystają poza miseczki, tworząc tzw. ?bułeczki? szczególnie widoczne pod dopasowaną bluzką, poczucie komfortu drastycznie spada. Wyprostowana postawa i wypięta do przodu pierś są oznaką pewności siebie. Biustonosz, który podniesie Twój biust i utrzyma w ryzach odciążając Twój kręgosłup pomoże Ci ją uzyskać. Teraz pozostaje wybrać odpowiedni strój i z uśmiechem wyruszyć na ważne spotkanie.