Avanti24 / damskie / biżuteria / pierścionki

Pierścionki

pierścionki

Niegdyś pierścionek stanowił symbol bogactwa, zwłaszcza, gdy był on wykonany ze złota i zdobiony szlachetnymi kamieniami. Współczesne kobiety traktują pierścionki jak standardowy element biżuterii, podkreślający estetykę i styl. Wyjątkowy charakter mają jednak pierścionki zaręczynowe, które stanowią swoiste przypieczętowanie uczucia, którego dopełnieniem jest zawarcie związku małżeńskiego. Wielu mężczyzn zastanawia się, jaki pierścionek zaręczynowy podarować swojej ukochanej?W sklepach jubilerskich znaleźć można wiele różnych propozycji, w przeważającej większości są to pierścionki dopełnione kamieniami szlachetnymi. Najbardziej efektownym rozwiązaniem jest pierścionek z białego złota zdobiony delikatnymi diamentami. W tym momencie warto podkreślić, że diament to najtwardszy z kamieni szlachetnych, symbolizujący wierność i trwałość związku, dlatego jest uważany za idealne rozwiązanie zaręczynowe. Wśród innych kamieni szlachetnych, używanych do ozdabiania pierścionków zaręczynowych, należy wymienić szafir - nota bene kamień, który niekoniecznie musi posiadać odcień niebieski, może być również czarny, fioletowy, a nawet żółty , rubin, szmaragd, ametyst czy tanzanid - kamień bardzo rzadki, występujący wyłącznie u podnóży Kilimandżaro.Pierścionki zaręczynowe wykonywane są ze szczerego złota, nierzadko dopełniane jubilerską koronką. Są to pierścionki symboliczne i wyjątkowe.

Na szczególną uwagę zasługuje białe złoto - wyjątkowo piękne i trwałe, najczęściej dopełniane delikatnie oszlifowanymi brylantami. Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że pierścionek zaręczynowy to pamiątka na całe życie. Przyznać należy, że jest w tym stwierdzeniu sporo racji, wiele kobiet traktuję tę biżuterię w sposób symboliczny i sentymentalny, nierzadko przekazując kolejnym pokoleniom. Ceny pierścionków zaręczynowych wahają się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych, są także droższe propozycje. Cena w dużej mierze zależy od tego, z jakiego złota został wykonany pierścionek, ważna jest także jego gramatura oraz ilość i jakość wykorzystanych kamieni szlachetnych. Najpopularniejszym rozwiązaniem są diamenty.Warto pamiętać, że diamenty mogą mieć różny charakter, funkcję priorytetową odgrywa w tej kwestii odpowiednio przygotowany szlif. Swoistym substytutem diamentów jest cyrkonia - kamień syntetyczny, który wyglądem i blaskiem dorównuje szlachetnym diamentom. Większość mężczyzn obdarowuje swoje wybranki pierścionkiem z diamentem, podkreślając w ten sposób siłę uczucia, jakim obdarzył kobietę. Największym zainteresowaniem cieszą się pierścionki wykonane ze złota, warto jednak podkreślić, że wśród propozycji można także znaleźć biżuterię srebrną, tytanową i platynową. Złoto posiada różne odcienie, szczególnie piękne jest wspomniane wcześniej białe złoto, które w rzeczywistości powstaje poprzez połączenie żółtego złota, cynku i niklu, a niekiedy także srebra i palladu.Pierścionki zaręczynowe to biżuteria wyjątkowa i symboliczna, warto jednak podkreślić, że wiele kobiet posiada także inne pierścionki, równie eleganckie i efektowne, które sprawdzają się przede wszystkim podczas ważnych uroczystości czy spotkań.Pierścionki od wieków stanowią elegancka i niepowtarzalną ozdobę każdej kobiety. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie w zakresie szeroko rozumianej biżuterii. Wiele kobiet kolekcjonuje pierścionki, zwracając uwagę na ich oryginalność i misterność wykonania. Złote i srebrne pierścionki doskonale komponują się z każdą stylizacją, aczkolwiek należy pamiętać, że kolor dopełniającego pierścionek kamienia szlachetnego powinien być w zbliżonym odcieniu do koloru garderoby. Ważną funkcję w przypadku wszystkich pierścionków spełnia sposób osadzenia oczka. Oprawa oczka chroni kamień przed wypadnięciem, stanowiąc jednocześnie oryginalny element ozdobny.Optymalnym rozwiązaniem są oczka osadzane w pełnej oprawie, alternatywa ta uniemożliwia wypadnięcie oczka lub jego obluzowanie. Mniej funkcjonalne, aczkolwiek bardzo efektowne pod względem estetycznym są oczka oprawiane w łapkach lub koszyczku.

Pierścionki

 • Delikatne pierścionki z kamieniami szlachetnymi. Teraz nawet 80% taniej!

  Delikatne pierścionki z kamieniami szlachetnymi. Teraz nawet 80% taniej!

  Biżuteria z kamieniami szlachetnymi to marzenie większości kobiet. Jednak diamenty, rubiny i szmaragdy kosztują sporo i nie każdy może sobie na nie pozwolić. My znalazłyśmy sporo przecenione modele na każdą kieszeń! Zobacz najpiękniejsze pierścionki z wyprzedaży.

  Biżuteria
 • Trendy 2020: delikatne pierścionki. Piękna i subtelna biżuteria

  Trendy 2020: delikatne pierścionki. Piękna i subtelna biżuteria

  W tym roku kobiece palce ozdobią delikatne pierścionki. Minimalistyczne formy dotyczyć będą zarówno zaręczynowych modeli, jak i tych codziennych. Taka biżuteria, pomimo swojej prostoty nadal zachwyca elegancją. Zobacz jakie pierścionki będą najmodniejsze w 2020 roku!

  News
 • Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

  Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

  Moment, w którym kobieta dostaje pierścionek zaręczynowy to zazwyczaj jedna z najpiękniejszych chwil w jej życiu. Pozostaje jednak pytanie na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy. Zobacz jakie są zasady noszenia tej wyjątkowej biżuterii.

  News
 • Pierścionki zaręczynowe polskiej marki. Piękne modele w przystępnych cenach

  Pierścionki zaręczynowe polskiej marki. Piękne modele w przystępnych cenach

  Święta to czas, kiedy wiele mężczyzn postanawia się oświadczyć wojej wybrance. Piękny pierścionek może posłużyć także jako prezent gwiazdowy. Wybrałyśmy modele polskiej marki, które kupisz w przystępnej cenie. Sprawdź nasze propozycje!

  Biżuteria