Analiza kolorystyczna to klucz w tworzeniu udanych stylizacji. Patent stylistek

Analiza kolorystyczna to test, który podpowie jakie kolory pasują do twojego typu urody. W dostępnych materiałach online możesz spróbować sprawdzić to za darmo! W innym przypadku cena tej usługi wynosi kilkaset złotych, ale jest co cena jednorazowa, która się opłaci. Odpowiedni dobór kolorów w stylizacji w naturalny sposób sprawi, że będziesz wyglądać dużo korzystniej, korzystają z niego wszystkie stylistki.

Analiza kolorystyczna – testy online 

Często instynktownie czujemy, które kolory nam pasują, a które nie. Warto jednak dowiedzieć się, jakie są typy urody i do którego z nich się zaliczamy. Odkryjesz dzięki temu więcej kolorystycznych możliwości. Gdy zaczniesz świadomie wybierać ubrania i dodatki, szybko zauważysz różnice! Twoja skóra będzie prezentować się bardziej promiennie, a oczy nabiorą wyrazu. Warto wykonać test analizy kolorystycznej u profesjonalnej stylistki, która wie, że otaczające cię kolory podkreślą twoją naturalną urodę! Zwracamy wtedy uwagę na kolor karnacji, kolor oczu oraz włosów. Tego typu testy dostępne są również online całkowicie za darmo, jeden z nich znalazłyśmy na TEJ stronie.

Analiza kolorystyczna - testy onlineAnaliza kolorystyczna - testy online fot. shutterstock

Analiza kolorystyczna – chłodne typy

Istnieją cztery ogólne typy urody, które warto znać: wiosna, jesień – ciepłe typy oraz lato, zima – zimne typu. Najpierw warto ustalić, czy jest się typem chłodnym, czy ciepłym. Do chłodnych typów zaliczane są: jasny typ skóry, błękitne lub szare oczy, platynowy lub popielaty blond. Zimne lato to jeden z najczęściej spotykanych typów urody w Polsce. Pasują mu stonowane kolory i delikatne pastele. Dla kontrastu zimie dobrze w wyrazistych kolorach czerwieni, kobaltu czy fuksji.

Analiza kolorystyczna – kolory dla wiosny

Analiza kolorystyczna – kolory dla jesieni

Analiza kolorystyczna – ciepłe typy

Do ciepłych typów zaliczane są: złocista cera, brązowe lub zielone oczy, miodowe i złociste włosy, wszelkie kasztany, brązy i rudości. Ciepła wiosna świetnie wygląda w tych jaśniejszych i bardziej intensywnych barwach. Natomiast jesienny typ urody najlepiej będzie wyglądał w ciemnych kolorach, takich jak śliwkowe fiolety czy butelkowe zielenie.

Analiza kolorystyczna – kolory dla lata

Analiza kolorystyczna – kolory dla zimy

Analiza kolorystyczna – pogłębiony test

Kiedy masz bardziej nieoczywistą urodę możliwe, że jesteś mieszanką kilku typów, dlatego każdy z nich dzieli się na kilka pomniejszych. Poniżej dołączamy szeroko dostępną w sieci mapę kolorystyczną z pogłębioną analizą. Możesz spróbować sprawdzić się sama lub upewnić się co do swojego typu urody u profesjonalnej stylistki. Cena tej usługi zaczyna się od 200 zł wzwyż, jest to jednak cena jednorazowa, za profesjonalną wiedzę, która przyda ci się na całe życie!

Analiza kolorystyczna - pogłębiony testAnaliza kolorystyczna - pogłębiony test fot. shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.