Kolejny dom mody stawia na drugi obieg! Valentino idzie śladem Gucci i zapowiada zmiany

Valentino to kolejny dom mody, który dostrzegł potencjał w sprzedaży asortymentu z drugiego obiegu. Firma właśnie ogłosiła, gdzie można kupić jej produkty vintage.

W 2021 roku świat obiegła informacja, że dom mody Valentino planuje ruszyć ze sprzedażą produktów vintage. Przedstawiciele przedsiębiorstwa poprosili nawet o pomoc swoich klientów, którzy mieli przynosić stare rzeczy z oferty brandu do wybranych second-handów. W zamian otrzymywali specjalne zniżki na zakup nowych kolekcji. Teraz nadszedł czas, gdy mniej zamożni fani brandu mogą skusić się na zakup jego archiwalnych projektów.

Valentino VintageValentino Vintage Instagram @maisonvalentino

Wielbiciele Valentino mogą wybrać się do czterech sklepów rozmieszczonych na całym świecie. Zakupy modeli vintage można zrobić w butiku Pauline Vintage w Mediolanie, The Vintage Dress w Tokio, New York Vintage w Nowym Jorku i Resurrection Vintage w Los Angeles. Co więcej, przestrzeń sklepów została przekształcona w taki sposób, by opowiedzieć historię marki oraz jak najlepiej zaprezentować projekty z drugiego obiegu. Jeśli planujecie być w najbliższym czasie w okolicy jednego z butików, warto się pośpieszyć, bo sprzedaż potrwa tylko do 19 czerwca. 

Valentino VintageValentino Vintage Instagram @maisonvalentino

To niejedyne działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju, które marka Valentino wprowadziła ostatnio w życie. Od 2022 brand do produkcji swoich nowych kolekcji nie używa już futra oraz wełny alpaki. Firma wprowadziła też pierwsze produkty wykonane z tworzyw przyjaznych środowisku i zapowiada powstawanie nowych.

ValentinoValentino Shutterstock

Włoski dom mody nie jest jednak prekursorem w promowaniu sprzedaży projektów vintage. Nieco wcześniej na ten sam krok zdecydowała się marka Gucci. Firma postanowiła otworzyć swój własny second-hand. Było to możliwe dzięki współpracy z platformą sprzedażową The Real Real. Online można już kupić produkty od prywatnych właścicieli, a także te, które zalegały w magazynach brandu.

Zobacz też: najpiękniejsze sukienki na lato 2022.

Więcej o: