Projekt 19-letniej Polki na okładce portugalskiego Vogue'a. W jej sukienkach zakochała się też Sanah

Ma niespełna 19 lat, a już robi międzynarodową karierę. Magdalena Nowak nie tylko zaprojektowała sukienkę dla Sanah, ale jej stroje pojawiły się także w portugalskiej edycji Vogue'a. Nastolatka nie ma do dyspozycji studia, a jedynie własny pokój i biurko.

Magdalena Nowa w portugalskim Vogue'u

W epoce bezpiecznego minimalizmu który dominuje wśród polskich marek, ona idzie pod prąd i projektuje kolorowe, bogato zdobione ubrania. Jak się okazuje, ten kierunek się opłacił. Młodziutka projektantka już może pochwalić się sporymi sukcesami. Projekty Magdaleny Nowak pojawiły się ostatnio w portugalskim Vogue'u. Modelka na okładce magazynu pojawiła się w stworzonym przez Polkę kolorowym kombinezonie z motywem ust, który świetnie podkreśla jej szczupłą sylwetkę.

Okładka w Vogue'u to niejedyny sukces Magdaleny Nowak. Stroje projektantki pojawiły się także w jednym z ostatnich wydań L'Officiel Baltic, a ostatnio w sukience stworzonej przez designerkę na łamach Fashion Magazine Polska pojawiła się też Ada Fijał. Przed jakimi wyzwaniami staje teraz projektantka? 19-latka w przyszłym roku podchodzi do egzaminu dojrzałości.

Sanah w sukience Magdaleny Nowak

Sanah to jedna z najpopularniejszych, polskich artystek młodego pokolenia. To właśnie w kreacji od Magdaleny Nowak artystka zaprezentowała się fanom podczas swojej ostatniej trasy koncertowej NOSORRY Tour.

Sukienka artystki powstawała w pokoju designerki, a każdy z elementów został przyszyty do niej ręcznie. Jak widać, nie potrzeba wielkiego studia, by tworzyć oryginalne i ciekawe projekty. Znakiem rozpoznawczym Nowak są dziewczęce, pastelowe sukienki z niecodziennymi, bogato zdobionymi detalami. W mediach społecznościowych projektantka dzieli się ze swoimi  obserwatorami najnowszymi projektami. Nie brakuje sukienek w ponadczasowym różu, ale również kobiecych topów i zdobnych spódnic. W projektach nastolatki dominują falbany, które  można znaleźć niemal na każdym opublikowanym przez nią na Instagramie zdjęciu. 

Trudne początki Magdaleny Nowak

Jak się okazuje, droga Magdaleny Nowak wcale nie była usłana różami. Projektantka w jednym z wywiadów przyznała, że starała się o stypendium Ministerstwa Kultury. Jednak do tej pory nie udało się jej go otrzymać. Startowała też w konkursach modowych, ale i tu nie spotkała się z entuzjazmem jury. 19-letnia projektantka ma jednak swój plan na przyszłość, który konsekwentnie realizuje, a jego owocami są pierwsze międzynarodowe wyróżnienia. 

Zobacz też: najmodniejsze sukienki z wyprzedaży!

Więcej o: