Kenzo Takada nie żyje. Projektant zmarł na koronawirusa. Co dalej z kultową marką?

Wczoraj świat obiegła smutna informacja, że Kenzo Takada nie żyje. Jak podał jego rzecznik prasowy w oficjalnym komunikacie, przyczyną śmierci projektanta była choroba wywołana przez COVID-19. Fani luksusowej marki zastanawiają się, co dalej z jego brandem.

Kenzo Takada zmarł na koronawirusa

Wczorajszy dzień na zawsze zapisze się na kartach historii świata mody. To właśnie tego dnia odszedł Kenzo Takada, twórca i założyciel marki Kenzo. Projektant zmarł na COVID-19 w szpitalu na południu Francji, o czym poinformował media jego rzecznik prasowy. Miał 81 lat i był pierwszym japońskim projektantem mody, któremu po przeprowadzce do Paryża udało się zbudować naprawdę błyskotliwą karierę. Stworzył znaną na całym świecie markę Kenzo, której projekty noszą największe gwiazdy.

Co dalej z marką Kenzo?

Kenzo Takada w 1993 roku sprzedał swój dom mody firmie LVHM, pod której skrzydłami znajdują się takie marki jak Dior czy Louis Vuitton. W 1999 roku sam postanowił przejść na emeryturę i wycofać się z świata fashion. Projektant skupił się natomiast na projektowaniu biżuterii i mebli. 30 września na Tygodniu Mody w Paryżu zaprezentowano światu najnowszą kolekcję sygnowaną nazwiskiem designera na sezon wiosna-lato 2021.

Kenzo na wiosnę-lato 2021

Najnowsza kolekcja domu mody Kenzo inspirowana jest pszczołami. Stroje, które zaprezentowano podczas paryskiego tygodnia mody pod koniec września, już na pierwszy rzut oka przypominają kombinezony noszone przez profesjonalnych pszczelarzy. Felipe Oliveira Baptista, nowy dyrektor kreatywny brandu, nie zapomniał także o mocnych, kolorowych akcentach, które stały się swego rodzaju znakiem rozpoznawczym firmy.