Seriale i filmy od 18 lat. Przedstawiamy ranking Netflix

Podczas kwarantanny nie tylko dorośli zaczęli uprawiać "fitness na kanapie", sięgając po pilota i wyszukując najciekawsze produkcje telewizyjne. Dlatego popularna platforma Netflix postanowiła stworzyć ranking filmów od 18 lat. Zobaczcie top 10.

Netflix wskazał najlepsze produkcje dla dorosłych. Na liście seriali i filmów od 18 lat znalazło się 10 produkcji. Zobaczcie, których lepiej nie pokazywać dzieciom. 

Ozark: numer 5 wśród filmów od 18 lat

Produkcja opowiada historię doradcy finansowego Martina, który wraz z rodziną ucieka z Chicago do wypoczynkowej miejscowości na wyżynie Ozark zaraz po tym, jak jego partner biznesowy oszukał bossa narkotykowego. Tu główny bohater i jego rodziny rozpoczyna nowe życie, próbując wyprać 500 milionów dolarów, by spłacić dług. Niestety po jakimś czasie dzieci Martina dowiadują się prawdy, a żona zaczyna kręcić swoje interesy. Ponadto po zamieszkaniu w kurorcie nad jeziorem Ozarks główny bohater uświadamia sobie, że nie będzie to łatwe zadanie. Niestety nie jest jedynym, który prowadzi tam nielegalną działalność, a jego pojawienie się nie jest na rękę wszystkim miejscowym. Czy cała ta historia zakończy się dobrze? Czy jest warta tak sporego ryzyka? 

Ten amerykański serial telewizyjny doczekał się już 3, sezonów na Netflixie. Niedawno pojawiła się oficjalna informacja, że będzie kolejny, czwarty sezon. Tym, co jeszcze nie oglądali, polecamy. W rolę głównego bohatera wcielił się Jason Bateman, który dwukrotnie był nominowany do Złotych Globów. Rolę żony odgrywa znana amerykańska aktorka – Laura Linney.

Big Mouth: numer 4 wśród filmów od 18 lat

To kontrowersyjna produkcja animowana przedstawiająca historią dwóch kumpli – Nicka Krolla i Andrew Goldberga, ukazująca blaski i koszmary dojrzewania wywracające nastolatkom życie. Bohaterowie tej bezpruderyjnej opowieści o dojrzewaniu to chodzące bomby pełne hormonów.

Bardzo dziki kraj (Wild Wild Country): numer 3 wśród filmów od 18 lat 

To miniserial, który ukazuje prawdziwe zbrodnie z 1981 roku, do których dochodzi zaraz po tym, gdy lider kontrowersyjnej sekty Bhagwan Shree Rajneesh i jej członkowie osiedlają się w miasteczku Antelope. Pojawiają się liczne spory z lokalnymi mieszkańcami, co prowadzi do pierwszego ataku bioterrorystycznego w Stanach Zjednoczonych, do którego przeprowadzenia wykorzystano nielegalne podsłuchy.

Irlandczyk: numer 2 wśród filmów od 18 lat

To oparta na faktach opowieść o członku rodziny przestępczej Bufalino, Franku Sheeranie. W filmie powraca do sekretów, których przyszło mu strzec, kiedy był płatnym zabójcą. 

Orange is the New Black: numer 1 wśród filmów od 18 lat Netflix

Produkcja, która powstała na podstawie książki o tym samym tytule. Przedstawia więzienne życie kobiet z perspektywy Piper Chapman, byłej menedżerki do spraw PR'u, która została skazana za oszustwa związane z przemytem narkotyków. 

Listę top 10 filmów od 18 lat, którą stworzył Netflix uzupełnia jeszcze 5 produkcji. Przedstawiamy je od miejsca 6 do 10: "Platforma", "6 Underground", "The end of the f...ing world", "The Highwaymen" i "Potrójna granica". 

Więcej o: