Najlepsze książki o miłości - przeczytaj je w formie e-booka. Wybraliśmy 50 tytułów

Sposób na nudę? Wciągająca, romantyczna książka może okazać się dokładnie tym, czego potrzebujesz. Wybraliśmy najlepsze książki o miłości, które warto mieć na swojej półce. Czas nadrobic zaległości! Możesz przeczytać je także w formie e-booka.

Powieść o miłości

Powieść o miłości to gatunek literacki skupiający się na romansie dwojga ludzi i ich związku. Najlepsze książki o miłości mają przeważnie szczęśliwe zakończenie, nawet jeśli uczucie nie jest łatwe i zachodzą komplikacje - im więcej tym lepiej - to na tym własnie polega romans. W końcu każda kobieta chce wierzyć, w to że miłość jest najważniejsza i pokona wszelkie przeszkody, a takie właśnie są romanse. Jeśli lubisz książki o miłości i szukasz nowych tytułów, to podpowiadamy, gdzie legalnie przeczytasz najpiękniejsze historie miłosne.

 

Książki romantyczne - gdzie legalnie czytać e-booki?

Gdzie legalnie przeczytać książki romantyczne? Jeśli nie masz już miejsca na półce na nowe powieści miłosne, to może warto zamienić papierowe strony na wersję elektroniczną? Gdzie legalnie przeczytać romantyczne książki w formie e-booka? Możecie pobrać aplikację Empik Go. Aby czytać najpiękniejsze książki o miłości za darmo wystarczy zasubskrybować abonament. Do wyboru jest kilka wariantów, możecie wybrać pakiet obejmujący dostęp wyłącznie do e-booków lub do e-booków i audiobooków. Przez pierwsze 2 tygodnie możecie wypróbować aplikację za darmo i cieszyć się darmowym dostępem do tysięcy znanych tytułów! Myślisz, że znasz już wszystkie fajne książki o miłości? Sięgnij do źródła, w którym znajdziesz niewydane powieści, mało znanych jeszcze autorów. Mowa o aplikacji WattPad. Jest ona darmowa, jedyną przeszkodą są reklamy, które musisz obejrzeć po jednym lub dwóch rozdziałach. Jeśli chcesz czytać bez reklam musisz wykupić konto premium. W aplikacji WattPad znajdziecie wiele wartościowych książek o miłości, które warto przeczytać. Wiele z nich zostaje nawet wydana i znajdziesz je później w Empiku! Możesz zabawić się w odkrywcę naprawdę świetnych historii romantycznych, dramów, horrorów, poezji, thrillerów, funfiction. 

Książka o miłościKsiążka o miłości Fot. Shuterstock

Książki o miłości które warto przeczytać TOP 50 propozycji

TOP 5, które musisz znać, jeśli uważasz się za znawcę książek o miłości

1. Jesienna Miłość - Nicholas Sparks

Nicholas Sparks jest znanym na całym świecie pisarzem. Spod jego pióra wyszły najpiękniejsze romanse znane na całym świecie. Książki o miłości Nicholasa Sparksa tłumaczone są aż na 33 języki, a każda z nich jest bestsellerem, na podstawie, którego powstają filmy. Jesienna Miłość (film Szkoła uczuć) to historia znajomości siedemnastolatków Landona Cartera bogatego i popularnego w szkole chłopaka oraz Jamie Sullivan, która jest skromną dziewczyną i córką Pastora. Ich drogi nigdy by się nie przecięły, gdyby nie szkolne przedstawienie podczas, którego zakochują się w sobie. Ale ta miłość w niczym nie przypomina pierwszej, szalonej i sielankowej miłości nastolatków, wręcz przeciwnie to bardzo dojrzałe uczucie, na które nie stać niejednego dorosłego. Jesienna miłość to jedna z najpiękniejszych książek o miłości! 

2. Jeden dzień - David Nicholls

Jeden dzień to powieść oraz film, który powstał na podstawie tej książki o miłości. To historia Emmy i Dexa, która zaczyna się 15 lipca 1988 roku. Bohaterowie spędzają ze sobą noc po rozdaniu dyplomów na uniwersytecie. Jednak niedosłownie. Nie idą ze sobą do łóżka (mimo, że Dex normalnie, by to zrobił, ale wie, że Emma jest inna), ale całą noc spędzają na rozmowach i spacerach. Ich drogi rozchodzą się, ale nie są bez siebie szczęśliwi, nie potrafią też być razem - w końcu są tylko i aż przyjaciółmi, których łączy wyjątkowa relacja. Mimo, że dzielą ich kilometry, to ten jeden dzień w roku - 15 lipca zawsze spędzają razem na pamiątkę pierwszej wspólnej nocy. 

3. Love, Rosie - Cecelia Ahern

To wzruszająca książka o miłości i film o tym samym tytule. Całą historię Rosie i Alexa poznajemy z listów, maili i smsów, które ze sobą wymieniają. Oboje mieszkają w Irlandii, są sąsiadami i najlepszymi przyjaciółmi odkąd tylko zaczęli chodzić. Oprócz przyjaźni łączy ich także uczucie, którego nie potrafią zidentyfikować. Mimo, że zawsze rozumieją się bez słów, to nie potrafią zgrać się w miejscu i w czasie, by w końcu ze sobą być. Gdy jedno kocha - drugie jest w zwiazku, gdy do drugiego dotrze, że kocha to pierwsze, to ono jest w związku. To piękna i wzruszająca historia miłosna, która wyciska łzy, ale i uśmiech! 

4. Gwiazd naszych wina - John Green

 To historia nastolatków Hazel i Augustusa. Oboje chorują na raka, ale mają do niego totalnie inne podejście. Augustus pomaga Hazel spełnić jej największe marzenia, mimo że choroba wymaga od nich wiele wyrzeczeń i bólu to dzięki sobie są naprawdę szczęśliwi. 

5. Zostań jeśli kochasz - Forman Gayle

Zostań jeśli kochasz to powieść romantyczna, która stała się światowym bestsellerem. Została przetłumaczona na ponad 30 języków i zekranizowana. Fabuła? Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.

Inne tytuły wartościowych książek o miłości:

6. Ostatnia Piosenka - Nicholas Sparks

7. Trzy metry nad niebem - Federico Moccia

8. Narzeczona na chwilę - Monika Serfain

9. Wichrowe Wzgórza -  Emily Bronte

10. Duma i uprzedzenie - Jane Austen

11. Skandal - Nowakowska Katarzyna

12. Gdyby nie ty - Hoover Coleen

13. Zakazany układ - K.N. Haner

14. Sponsor - K.N. Haner

15. Pamiętnik - Nocholas Sparks

16. Kontakt Alarmowy - Mary H.K. Choi

17. Save You - Mona Kasten

18. Wyryte w sercu - Tara Johnoson

29. Trędowata - Helena Mniszkówna

20. Droga do Ciebie - Steiner Kandi

21. List w butelce - Nicholas Sparks

22. Pierwszy raz - Agata Czykierda-Grabowska

23. Ring Girl - K.N. Haner

24. (Nie)zdobyta - Melissa Darwood

25. Słodki drań - Ward Penelope , Keeland Vi

26. Ryzyko - Elle Kennedy

27. Mister - James E.L.

28. Zgryźliwe wiadomości - Keeland Vi , Ward Penelope

29. Córka gliniarza - Ashley Kristen

30. I wciąż ją kocham - Nicholas Sparks

31. Sposób na francuza - Skirgajłło Alicja

32. Nowa tożsamość - Dobosz Ewelina

33. Nieznośny milioner - Bekher Nana

34. Beztroski książę - Roberts Nora

35. Seks, nie miłość - Keeland Vi

36. Drań z Manhattanu - Keeland Vi , Ward Penelope

37. Anioł Stróż - Nicholas Sparks

38. Bez Litości - Winters Willow

39. Napij się i zadzwoń do mnie - Ward Penelope

40. Milioner i bogini - Ward Penelope , Keeland Vi

41. Ognista sukienka - Goodman Patty

42. Współlokatorzy - O'Leary Beth

43. Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc - Tomala Weronika

44. Biuro M. - Witkiewicz Magdalena, Rogoziński Alek

45. Ślub - Nicholas Sparks

46. Wszystko, albo nic - More M.S.

47. Czego pragnie meżczyzna - Jeffries Sabrina

48. Hate to love you - Tijan

49. Test na miłość - Hoang Helen

50. Rozkosze Namiętności - Jeffries Sabrina

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.