Musicale Netflix - które z produkcji dostępnych na platformie warto obejrzeć?

Musicale uwielbiamy za taniec, piosenki i rozrywkowy charakte produkcji. Oglądamy je najczęściej w wolnej chwili, aby urozmaicić sobie czas. Sprawdź, które musicale Netflix warto obejrzeć. Poniżej kilka naszych typów.

Musical - co to? 

Musical jest formą teatralną, która łączy w sobie taniec, śpiew i aktorstwo. Jest on nacechowany emocjonalnie, opowiada historię, najczęściej miłosną, a prezentowane w nim emocje wyrażane są nie tylko przez słowa, a także przez ruch. Musicale są wystawiane na całym świecie - na wielkich scenach lub w mniejszych teatrach. Mogą być to także produkcje lokalne i amatorskie, prezentowane na szkolnych przedstawieniach lub w domach kultury. Poniżej filmowe musicale Netflix, które warto obejrzeć w wolnym czasie. 

"Grease" - kultowy musical z lat 70. 

"Grease" to kultowy film, znany i lubiany na całym świecie. Opowiada historię Sandy - dziewczyny, która przyjeżdża z rodzinnej Australii do Stanów Zjednoczonych, gdzie poznaje Danny'ego - wakacyjną miłość. Letni romans miał się niefortunnie zakończyć, jednak rodzicie dziewczyny decydują się zostać w USA na dłużej i tak na początku roku szkolnego kochankowie nieoczekiwanie spotykają się w tym samym liceum. Wtedy okazuje się, że ani Danny, ani Sandy nie są tymi, za jakich się uważali. Musical ten można śmiało zakwalifikować do kategorii filmy z najlepszymi soundtrackami. "Greace" to piękny symbol tamtych czasów - ówczesnej mody, kultury i obyczajów. Na ścieżce dźwiękowej filmu możecie usłyszeć bardzo znane piosenki, takie jak "You are the one that I want", "We go together" i "Summer nights".

"Mamma mia!" Neflix 

"Mamma mia!" to brytyjsko-amerykańska produkcja, będąca ekranizacją musicalu pod tym samym tytułem. W jego fabułę wplecione są piosenki szwedzkiego zespołu ABBA. Wizytówką musicalu jest świetna obsada aktorka z Meryl Streep, Colinem Firthem i Piercem Brosnanem. Film przedstawia historię Donny, która prowadzi mały hotel na jednej z greckich wysp. Kobieta samotnie wychowuje córkę, która panuje ślub i chce, aby ojciec poprowadził ją do ołtarza, a nie wie, kto nim jest. Dziewczyna znajduje pamiętnik matki i zaprasza jej byłych kochanków, mając nadzieję, że któryś z nich się zjawi. Nieoczekiwane przybywają wszyscy trzej. "Mamma mia!" bawi i wzrusza, a kultowe przeboje ABBY dodają produkcji świetnego klimatu. To obowiązkowa pozycja na wolny weekend! 

Musicalowy serial "Glee" 

Serial "Glee" odniósł olbrzymi światowy sukces. Jest to typowa produkcja dla nastolatków i młodych dorosłych, która porusza temat seksualności, miłości, odrzucenia oraz kwestie rasowe. Już pierwszy sezon spotkał się z pozytywnymi recenzjami krytyków, a serial został nominowany do licznych nagród, w tym do Emmy i Złotych Globów. Serial opiera się w dużej mierze na pojedynczych występach muzycznych poszczególnych bohaterów. Otworzyło to drogę do kariery wielu młodym aktorom. 

Ekipa serialu 'Glee'Ekipa serialu 'Glee' fot.teenvogue

Jakie jeszcze najlepsze musicale warto obejrzeć? 

Miłość i strata w amerykańskiej produkcji "Soundtrack" 

Soundtrack” to rodzaj musicalowego serialu, w którym bohaterowie nie śpiewają piosenek, a udają, że to robią. Posługują się formą "lip sync", czyli ruszają ustami do gotowego podkładu muzycznego. Akcja serialu dzieje się współcześnie, a bohaterowie sięgają po największe przeboje Demi Lovato, Imagine Dragons i Sia. Produkcja opowiada o podążaniu za własnymi pasjami i marzeniami. W serialu możemy podziwiać wspaniałą tancerkę Jennę Dewan, znaną szerszej widowni z filmu "Step Up. Taniec zmysłów". Warto zajrzeć do zakładki musicale Netflix, aby znaleźć coś dla siebie. 

"Westside" 

"Westside" to kolejny musicalowy serial Netflixa. Opowiada historię dziewiątki ledwo wiążących koniec z końcem muzyków, którzy postanawiają wziąć udział w hollywoodzkim show i zawalczyć o swoją przyszłość. Film opowiada o trudach dorosłości, podejmowaniu ciężkich decyzji i walce o lepszą przyszłość. A do tego słyszymy w nim dużo dobrej muzyki! 

'Westside''Westside' fot. netflix