Fryzury z warkoczem: idealne na co dzień i na specjalne okazje. Zainspiruj się i znajdź coś dla siebie

Szukasz pomysłu na modne i kobiece uczesanie? Fryzury z warkoczem mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Zaplatane włosy ozdabiają głowy kobiet od wieków i wcale nie wychodzą z mody. Zobacz przykładowe fryzury tego typu!

Warkocz to tradycyjna fryzura, z bogatymi tradycjami, a nawet symbolicznymi znaczeniami. Z czasem jednak i to uczesanie się zmieniało. Obok zwyczajnego, pojedynczego splotu, który nadal jest popularny można się spotkać z wieloma rodzajami warkoczy w nowoczesnym wydaniu. Takie fryzury z warkoczem potrafią dodać uroku każdej kobiecie i urozmaicić każdą, nawet najprostszą stylizację. Wiele z nich łatwo zrobić samemu, szczególnie, że w internecie jest bardzo dużo tutoriali, gdzie widać krok po kroku jak wykonać dany splot. W artykule przedstawiamy tylko kilka ciekawych fryzur z warkoczami - być może coś Cię zainspiruje!

Fyrzury z warkoczem i rozpuszczonymi włosami

Jeśli lubisz mieć rozpuszczone włosy, a zarazem szukasz czegoś prostego i szybkiego do wykonania to warto skusić się na cienki warkoczyk, tylko z części włosów, który swobodnie będzie opadał z tyłu głowy. Wystarczy, że zrobisz równy przedziałek i zbierzesz włosy w dwa pasma - po lewej i prawej strony, te najbliżej twarzy. Następnie wydziel pasmo z środka głowy, z samej góry. To trzy partie włosów, z który stworzysz tradycyjne uczesanie warkocz, ale opadające na rozpuszczone włosy. Bardzo efektowny jest również warkocz wodospad, który polega na dobieraniu włosów z obu stron lub z jednej strony. Inna możliwość to wykonanie kilku cienkich warkoczyków z pasm z przodu głowy, zebranie ich do tyłu i wykonanie z nich jednego warkocza albo zwyczajnego kucyka. Takie fryzury z warkoczem idealnie sprawdzą się na co dzień, jeśli chcesz spróbować czegoś innego. Pojedynczy splot możesz wykonać także z boku głowy, gdzie reszta włosów będzie rozpuszczona. Jeśli chcesz możesz tutaj poeksperymentować z akcesoriami do włosów np. z efektownymi spinkami.

fryzury z warkoczemfryzury z warkoczem fot. shutterstock

Uczesanie warkocz - co oprócz tradycyjnego splotu?

Na co dzień, ale też na specjalne okazje, możesz skusić się również na fryzurę z warkoczem w stylu nowoczesnym. Jednym ze splotów bardzo lubianych przez kobiety jest warkocz push up, który dodaje objętości włosom. Takie uczesanie można zrobić w modny, niedbały sposób, albo wręcz przeciwnie - perfekcyjnie i bardzo elegancko. W tym drugim wydaniu może być to oryginalne uczesanie z warkoczem na wesele, a nawet własny ślub. Na pierwszy rzut oka nie jest łatwy do wykonania, ale z odrobiną cierpliwości raczej każdy może zrobić go samodzielnie.

Zobacz też: Warkocz push up - jak zrobić tę efektowną i piękną fryzurę? 

uczesanie warkoczuczesanie warkocz fot. shutterstock

Jakie są inne fryzury z warkoczem, idealne dla wszystkich włosów? Przykładowo splot określany jako holenderski, dobry nawet dla kobiet, które nie mają zbyt gęstych włosów. On również nie jest zbyt skomplikowany, a jego wykonanie przypomina trochę zwykły splot, choć zaczyna się od innego pasma, a później trzeba dobierać włosy po bokach. Bardzo efektowne jest również klasyczne uczesanie, określane potocznie jako "Francuz", czyli warkocz francuski, dobierany. Chętnie wybierany jest na specjalne okazje, ale również np. do pracy.  Inne modne fryzury z warkoczem to np. kłos, warkocz syreny, warkocz sznur.

Fryzury damskie z warkoczem - na specjalne okazje

fryzury z warkoczemfryzury z warkoczem fot. shutterstock

Warkocze wielokrotnie są również częścią bardzo szykownych fryzur, idealnych na wesela, specjalne okazje rodzinne, a nawet własny ślub. Do takiego rodzaju uczesania należą fryzury z warkoczem, w  których okala on część lub nawet całą głowę. Takim pięknym uczesaniem jest to określane mianem "korony". To dość popularna i tradycyjna fryzura, która często zdobi głowy panien młodych, bo wygląda szykownie i świetne komponuje się z welonem. Niektóre kobiety noszą je również na wesela i inne uroczystości. Samodzielnie nie jest łatwo wykonać takie perfekcyjne uczesanie, dlatego lepiej poprosić kogoś innego o pomoc albo iść do fryzjera. Inne uczesanie z warkoczem to te, w którym splot rozpoczyna się nad czołem, na środku głowy i okala całą głowę. Taką fryzurę trochę łatwiej wykonać niż tradycyjną koronę, ale również trzeba mieć trochę cierpliwości.