Domowe fryzury - stylowe i wygodne propozycje, które wykonasz w kilka chwil!

Domowe fryzury wcale nie muszą być niechlujnym kokiem czy zwykłym kucykiem. Możesz w kilka chwil stworzyć modną fruzyrę, która sprawi, że poczujesz się modnie, nawet będąc w domu. Zobacz nasze propozycje!

To, że rzadko wychodzisz z domu nie oznacza, że masz czuć się źle sama ze sobą. Zawsze możesz zadbać nie tylko o swój domowy strój, ale też i o fryzurę. Istnieje wiele upięć i splotów, które sprawią, że będziesz wyglądać pięknie nawet w domowym wydaniu. Nie musisz mieć nawet wprawy w układaniu włosów. Niektóre domowe fryzury da się ułożyć tylko za pomocą zwykłej gumki czy wsuwki. Wybierz dla siebie najwygodniejszą wersję i stwórz coś fajnego ze swoimi włosami! Te fryzury wykorzystasz również na wyjście na spacer czy po zakupy. Szybkie, proste i doskonałe na co dzień! 

Domowe fryzury - kok

Kok to chyba najpopularniejsza domowa fryzura. Może być klasyczny - gładki i ułożony albo szalony i niedbały. Możesz go wykonać na kilka sposobów. Jednym z nich jest związanie włosów gumką w koński ogon. Możesz związać włosy na czubku głowy albo na dole. Następnie skręć związane włosy w rulon i okręć na palcu w formie tak zwanego ślimaka. Na skręcone włosy nałóż gumkę lub zepnij je wsuwkami. Innym, bardzo szybkim sposobem, jest po prostu zebranie włosów na czubku głowy, zwiniecie ich w kłębek i związanie gumką. Powstanie w ten sposób nonszalancki kok na co dzień. Zamiast gumki możesz też użyć apaszki, która ozdobi fryzurę. 

Warkocz 

Inną wygodna i pełną uroku fryzurą jest warkocz. Może to być klasyczna wersja albo kłos. A co powiesz na szybki i łatwy do wykonania oszukany kłos? Wystarczy, że podzielisz włosy na kilka segmentów. Zacznij oz zebrania do tyłu włosów na wysokości skroni, zwiń je lekko w rulon, jakbyś chciała z tyłu zrobić z nich kucyk. Zwiąż je gumką recepturką. Następny segment włosów pod spodem zbierz w kucyk nad poprzednim kucykiem i tak z postępuj z każdą częścią włosów, aż uformujesz warkocz. Szybko i efektownie! 

Half bun - pół kok 

Obecnie bardzo modną fryzurą jest half bun, czyli pół koczek. Polega on na tym, że część włosów związujesz w kok, a pozostałe są rozpuszczone. Oddziel część włosów na koka i zwiąż go jak opisałyśmy wyżej - na czubku głowy gumką lub wsuwkami. Pozostałe włosy pozostaw swobodne. Koka najlepiej wykonać z włosów opadających na twarz, aby było ci wygodnie. 

Domowe fryzury z ozdobami 

Ciekawą fryzurę domową możesz wykonać też przy pomocy różnych ozdób do włosów. Przydadzą ci się więc modne spinki z perełkami albo wsuwki do włosów z kwiatami. Doskonałym pomysłem będą też opaski, które wykorzystasz zarówno przy włosach rozpuszczonych, jak i związanych. A co powiesz na ozdobne gumki do włosów? Hitem ostatniego sezonu były gumki imitujące wstążki związane w kokardkę. Wyglądają zjawiskowo!