Sombre na ciemnych włosach: komu pasuje taka koloryzacja

Rozjaśnione włosy w stylu ombre oraz sombre to wiodący trend od ponad pięciu lat. W tym sezonie szczególną popularnością cieszy się efekt sombre stworzony na ciemnych włosach.
O najmodniejszą koloryzacją 2019 roku zapytałyśmy eksperta marki Kevin.Murphy Adama Czapskiego.

Sombre na ciemnych włosach

Koloryzacja sombre, czyli soft ombre - to delikatniejsza wersja ombre. To dobra opcja dla pań, które obawiają się bardzo wyraźnych przejść kolorów, które są charakterystyczne dla efektu ombre.Rozjaśnione włosy to najmodniejsza koloryzacja 2019 roku.

Największą zaletą sombre na ciemnych włosach jest uniwersalność. Profesjonalnie wykonana koloryzacja sprawdzi się u każdej kobiety. Sombre dodaje włosom objętości. Pojaśnienia wokół twarzy rozświetlą ją i odmładzają. Taka koloryzacja będzie wyglądać spektakularnie latem w promieniach słońca. Dodatkowym jej atutem jest fakt, iż nie wymaga odświeżania koloryzacji co 4-6 tygodni, aby zatuszować odrost. Dla podkreślenia pięknego efektu oraz wielotonowego koloru warto włosy lekko podkręcić np. lokówką, aby nadać fryzurze lekkości i świeżości.

Jak zrobić sombre na ciemnych włosach

Najlepszy efekt sombre na ciemnych włosach uzyskamy korzystając z profesjonalnej koloryzacji u fryzjera. W warunkach domowych, delikatne przejścia kolorystyczne mogą się nie udać, a włosy będą wyglądały nieestetycznie. Specjalista oprócz rozjaśnienia pasemek, dobierze odpowiedni kolor pasujący do naturalnego koloru włosów, a dla ciekawszego efektu może użyć kilku odcieni, które podkreślą kobiecą indywidualność.

Sobre na ciemnych włosach: pielęgnacja

Jak w przypadku każdego zabiegu koloryzacji, tak samo w przypadku delikatnego rozjaśniania pasm należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację włosów. Nawet najlepiej wykonane sombre straci swój urok, jeśli włosy będą wyglądały na suche i matowe, a końcówki będą się rozdwajać. Na początku zadbaj o odpowiedni dobór produktów do pielęgnacji. Do włosów po lekkim rozjaśnieniu wybieraj szampon i odżywkę przeznaczoną do włosów farbowanych o właściwościach nawilżających oraz regenerujących np. ANGEL.WASH oraz ANGEL.RINSE od KEVIN.MURPHY. Aby pokreślić blask włosów oraz ich kolor, warto stosować kuracje, podkreślają i wydobywają pożądany przez nas odcień np. kuracje COLOURING.ANGEL od KEVIN.MURPHY.

Sombre na ciemnych włosach z grzywką

Koloryzacja sombre świetnie wygląda nie tylko na długich włosach. Możesz zdecydować się na nią przy każdej długości. W tym sezonie szczególnie popularne są wszelkie odmiany klasycznej fryzury typu bob: włosy mogą być lekko wycieniowane, sięgać ramion (long bob), z tyłu mogą być mocno skrócone (odwrócony bob). Sombre pasuje także do ciemnych włosów z grzywką - prostą, postrzępioną albo asymetryczną. Decydując się na fryzurę z grzywką, należy dopasować jej kształt oraz rodzaj do kształtu twarzy.

Sombre na ciemnych włosach: fryzury

W zależności od długości włosów sombre możesz nosić na różne sposoby. Przy krótszych włosach dobrze wyglądają zarówno wygładzone, jak i delikatnie falowane pasma. Szczególnie modne w tym sezonie są włosy niedbale zakręcone na lokówkę albo prostownicę, ozdobione dużymi spinkami albo zebrane szeroką opaską. Sobre na ciemnych włosach świetnie prezentuje się na pasmach sięgających poniżej linii ramion, szczególnie wtedy, gdy są lekko "potargane". Przy takiej koloryzacji ciekawe wyglądają także różnego rodzaju modne upięcia: warkocze dobierane, francuskie, holenderskie czy infinity oraz niedbale zawiązane koczki.

Zobacz wideo