Trendy 2019. Modne fryzury z grzywką

Modne od kilku sezonów fryzury z grzywką w 2019 roku przeżywają prawdziwy renesans. Grzywka to nie tylko jeden z najszybszych sposobów na odświeżenie fryzury, ale także cięcie, które pozwala na podkreślenie rysów twarzy. Jakie fryzury z grzywką są najmodniejsze w tym sezonie i jak dopasować ją do swojego kształtu twarzy?

Fryzury z grzywką można dopasować do każdego kształtu twarzy. Wszystko zależy od odpowiedniego cięcia, które może uwypuklić oraz wymodelować rysy. Grzywka to również szybki sposób na ekspresowe odświeżenie fryzury oraz nieinwazyjny sposób na odmłodzenie twarzy. Jakie modne fryzury z grzywką warto wypróbować w 2019 roku i na co zwrócić uwagę przed wizytą w salonie? O poradę zapytaliśmy Kasię Poniatowską-Milek, mistrza fryzjerstwa i założycielkę salonu 1909 Fryzjerzy.

Komu pasuje fryzurą z grzywką

 
Zmiana fryzury jest częstym wyborem na odświeżenie stylu. Fryzura, podobnie jak ubranie, jest ważnym elementem, który określa osobę, pokazuje jej styl i charakter. Uczesanie i cięcie podkreśla zalety lub uwypukla wady, dlatego zawsze dobierajmy je do kształtu twarzy. Nie każde cięcie, w tym modna w tym sezonie grzywka, pasuje każdemu typowi urody. Wybierając fryzurę nie powinniśmy kierować się wyłącznie trendami a kształtem twarzy

- tłumaczy Kasia Poniatowska-Milek

W tym sezonie do łask wracają różne fryzury z grzywką, zarówno dla włosów krótkich, półdługich, jak i tych sięgających poniżej linii ramion. Szczególnie modne są krótkie fryzury z grzywką inspirowane paryskim stylem. Taka fryzura nie tylko odmładza, ale także pozwala na ukrycie zmarszczek na czole. Włosy sięgające ramion w 2019 roku najchętniej obcinamy na tzw. blunt boba. Takie cięcie jest idealna dla kobiet, które mają cienkie włosy i chcą optycznie zagęścić fryzurę. Długie włosy z grzywką to ukłon w stronę lat 70. i modnej fryzury w stylu Jane Birkin.

Jakie fryzury półdługie z cieniowane z grzywką są w tym sezonie najmodniejsze?

 
Twarz o kształcie trójkątnym kocha grzywki i będzie w nich wyglądać bardzo dobrze. Tutaj średniej długości grzywka utrzymana do linii brwi na prosto lub półokrągło w połączeniu z półdługimi włosami w formie kontrolowanego nieładu czy boba, będzie dobrym wyborem. Nie polecam jej paniom z cienkimi lub kędzierzawymi włosami, trudnymi w ułożeniu

- radzi Kasia Poniatowska-Milek

Jakie fryzury z długą grzywką są na topie w tym sezonie

 
Przy kształcie kwadratowym mocno wycieniowany lob będzie idealnym rozwiązaniem w połączeniu z grzywką na bok lub równie wycieniowaną, ponieważ mocno ją wydłuży. Unikamy zaokrąglonych cięć.

Lob bob nazywany również long bobem to modne cięcie z włosami sięgającymi przynajmniej do łopatek. To jedna z najmodniejszych fryzur 2019 roku, która święci triumfy na Instagramie.

Jakie fryzury bob z grzywką sprawdzą się przy twarzy owalnej?

 
Lekką z dłuższymi bokami, cieniowaną, która optycznie nada rysom lekkości i dziewczęcego uroku, pod warunkiem, że nie jest przyklapnięta, rekomenduje twarzom o kształcie owalnym. Im pasuje praktycznie każda fryzura więc możemy szaleć z cięciem w kształcie modnego boba
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.