SWATCH prezentuje kolekcję zegarków na 100-lecie BAUHAUS

Zegarki BAU SWATCH to kolekcja inspirowana słynną niemiecką szkołą BAUHAUS, która w 2019 roku obchodzi swoje 100-lecie

Marka Swatch składa hołd najbardziej wpływowemu ruchowi artystycznemu XX wieku. Kolekcja BAU SWATCH to geometryczne wzory i mocna kolorystyka charakterystyczna dla sztuki BAUHAUS. Założona w 1919 roku uczelnia artystyczna szybko przekształciła się w ruch sztuki nowoczesnej, charakteryzujący się unikalnym podejściem do architektury i designu. Swatch naturalnie wpisuje się w koncepcję Bauhausu, przeplatając innowacje techniczne z artystycznym i radosnym wzornictwem. 

Zegarki SWATCH inspirowane sztuką BAUHAUS

Zegarki z kolekcji BAU SWATCHZegarki z kolekcji BAU SWATCH mat. prasowe

Ruch artystyczny Bauhaus odcisnął swoje piętno na niemal każdej gałęzi sztuki: od wzornictwa przemysłowego, poprzez sztukę użytkową architekturę, modę czy fotografię. Szkoła artystyczna Bauhaus powstała w 1919 roku w Weimarze z połączenia Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł Artystycznych. Prekursorami Bauhausu byli Peter Behrens i Henry van de Velde, ale to jeden ze współpracowników Walter Gropius, stał się najsłynniejszym twórcą rodzącego się ruchu artystycznego. Wśród głównych założeń Bauhausu należy wymienić zniesienie podziału pomiędzy artystą, architektem, rzemieślnikiem i przemysłowcem, funkcjonalizm oraz elegancki minimalizm. Z uczelnią współpracowali między innymi malarze Wasilij Kandinski i Paul Klee, fotograf i rzeźbiarz László Moholy-Nagy. 

Swatch BauhausSwatch Bauhaus mat. prasowe

W nowej kolekcji Swatch dominują podstawowe barwy, proste linie oraz geometryczne formy nawiazujące do charakterystycznego stylu kojarzącego się ze sztuką Bauhausu. Korzystajac z usługi Swatch x You, narzędzia online służącego do projektowania zegarków, klienci mogą stworzyć swoje własne modele na bazie grafiki dedykowanej Bauhausowi.

Więcej o: