Kylie Jenner najmłodszą miliarderką na świecie 2019 roku

Kylie Jenner została najmłodszą miliarderką świata. Według magazynu "Forbes" amerykańska celebrytka zawdzięcza finansowy sukces swojej kosmetycznej marce Kylie Cosmetics.

We wtorek magazyn "Forbes" opublikował listę najbogatszych ludzi świata w 2019 roku. Znalazła się na niej 21-letnia Kylie Jenner, właścicielka marki kosmetycznej Kylie Cosmetics, której wartość szacuje się na 900 mln dolarów. Celebrytka pokonała tym samym Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka, który do grona miliarderów dołączył w wieku 23 lat.

Kylie Jenner najmłodszą miliarderką na świecie

W lipcu 2018 roku "Forbes" prognozował, że Kulie Jenner pojawi się na liście najbogatszych osób w 2019 roku. Amerykańska celebrytka zawdzięcza swój ogromny majątek założonej w 2015 roku marce kosmetycznej - Kylie Cosmetics. Na Instagramie obserwuje ją ponad 128 milionów użytkowników, a profil kosmetycznego brandu śledzi kolejne 20 milionów. Największym hitem sprzedażowym Kylie Cosmetics były pomadki Kylie Lip Kit, które wyprzedawały się na pniu.

W zeszłym roku Kylie Jenner pojawiła się na okładce magazynu "Forbes", który opublikował listę najbogatszych amerykańskich kobiet biznesu.

Więcej o: