adidas Originals wprowadza nowy kobiecy model butów: Sleek pasują do spodni i sukienek

Nowość od adidas Originals to całkowite przeciwieństwo bardzo modnych od pewnego czasu "ugly sneakers". Kultowa marka daje nam na chwilę odpocząć od topornych, ciężkich butów. Model Sleek to proste, zgrabne i bardzo kobiece trampki.

Model Sleek od adidas Originals dostępny jest w czterech odsłonach. Każda nich inspirowana jest klasyczną sylwetką buta tenisowego, do którego dodano charakterystyczne elementy takie jak: wyróżniająca się podeszwa, zamki czy rzepy. Kolorystyki tego modelu bazują na najmodniejszych w tym sezonie odcieniach pastelowych z mocnymi neonowymi akcentami. 

Buty Sleek - nowy model od adidas OriginalsButy Sleek - nowy model od adidas Originals mat. prasowe

Sleek to uniwersalne i bardzo dziewczęce sneakersy, które świetnie będą się prezentowały nie tylko w towarzystwie dżinsów czy szortów, ale także spódnic i sukienek. Marka adidas określa je mianem "manifestu nieokiełznanej kobiecości", czego wyrazem mają być też zdjęcia Petry Colllins - aktywistki, reprezentantki nowego nurtu feministycznego. Jej prace stają w opozycji do zalewającego Internet trendu czyszczenia w Photoshopie wszystkiego, co prawdziwe. Dzięki temu jest doceniana przez krytyków sztuki na całym świecie, a jej prace zobaczyć można w galeriach takich jak The Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy The Tate Modern.

Nowy model butów adidasNowy model butów adidas mat. prasowe