Nowa reklama"Dream Crazier" Nike z Sereną Williams pokazuje, jak postrzegane są współczesne sportsmenki

Podczas tegorocznej gali oscarowej Nike zaprezentował kolejną świetną reklamę, w której kieruje uwagę na postrzeganie kobiet w świecie sportu. "Dream Crazier" z Sereną Williams to świetny przykład, jak powinna wyglądać współczesna opowieść o marce.

"Dream Crazier" to nowa reklama marki Nike, która została premierowo wyemitowana podczas gali Oscary 2019. W ciągu niespełna doby obejrzało ją na YouTube ponad 3 mln internautów. To kolejna produkcja sportowego giganta, która w środku wydarzeń stawia człowieka, a nie produkt i zwraca uwagę na społeczne problemy, którym musi stawić czoła współczesna sportsmenka.

Nike "Dream Crazier": w sporcie musisz być szalona!

 
Jeśli okazujemy emocje, mówi się, że dramatyzujemy. Jeśli chcemy grać przeciwko mężczyznom, jesteśmy szalone. Jeśli marzymy o równych szansach, mamy urojenia. Kiedy jesteśmy zbyt dobre, "coś jest nie tak z nami". A jeśli się wkurzamy, jesteśmy histeryczkami, zachowujemy się irracjonalnie albo po prostu jesteśmy szalone

- słyszymy w reklamie Nike

Narratorką nowej reklamy Nike została słynna tenisistka Serena Williams. W spocie pojawiły się między innymi nastoletnia futbolistka Sam Gordon, szablistka Ibtihaj Muhammad, gimnastyczka Simone Biles czy reprezentantki amerykańskiej drużyny piłkarskiej. Wszystkie kobiety zostały pokazane w momencie okazywania silnych emocji, których nie brakuje w sporcie oraz pokonywania barier oraz własnych słabości. Komentarz Sereny Williams pokazuje, jakim mianem często określa się walczące o swoje kobiety.

 Kobieta biegająca w maratonie była szalona. Kobieta, która boksowała, była szalona. (...) Kobieta konkurująca w hidżabie zmieniła swój sport. (...) Kobieta wygrywająca 23 tytuły wielkoszlemowe, mająca dziecko i wracająca po więcej... Szalona, szalona, szalona. Więc jeśli chcą cię nazwać szalonym, w porządku. Pokaż im, co potrafi szaleniec.

To kolejny poruszający spot Nike. W poprzedniej kampanii "Dream Crazy" marka pokazywała sportowców, którzy osiągnęli swoje wyniki dzięki bardzo ciężkiej pracy. Wśród nich były między innymi wychowane w niebezpiecznej dzielnicy siostry Williams czy urodzony w obozie dla uchodźców piłkarz Alphonso Davies, który trafił do drużyny reprezentacji Kanady w wieku 16 lat. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.