McDonald's wyprodukuje buty, jeśli post na Instagramie zbierze 103 042 polubień

McDonald's Sweden w zabawny sposób odniósł się do zeszłorocznego projektu domu mody Balenciaga. Chodzi o model obuwia, który internauci porównali do opakowania po frytkach.

W kolekcji domu mody Balenciaga w 2018 roku pojawiły się buty, które wielu fanom marki do złudzenia przypominały charakterystyczne czerwone opakowanie frytek z McDonald's. 

McDonald's żartuje z butów Balenciaga

McDonald's Sweden w jednym z ostatnich postów opublikowanych na swoim Instagramie dowcipnie skomentował kontrowersyjny projekt Balenciagi. Pod zdjęciem stóp odzianych w czerwone pudełka po frytkach, McDonald's dodał zabawny komentarz.

Jeśli dostaniemy 103042 polubień pod tym postem, wypuścimy je naprawdę

Post polubiło na razie 18 tysięcy osób, brakuje jeszcze 85 042, żeby McDonald's dotrzymał swojej obietnicy. Jeśli chcecie wesprzeć projekt, możecie dać lajka na instagramowym koncie McDonald's Sweden. 

Balenciaga kontra IKEA 

Zaprezentowane w zeszłoroczonej kolekcji Balenciaga czerwone buty od razu stały się viralem. Wiele osób żartowało z kontrowersyjnego projektu wartego 720 dolarów, umieszczając w sieci zabawne komentarze.

To kolejny raz, gdy projekt domu mody Balenciaga staje się  obiektem żartów. W 2017 roku marka pokazała w kolekcji torbę, która do złudzenia przypominała słynną FRAKTĘ z IKEA. Za projekt Balenciaga trzeba było zapłacić ponad 6 tysięcy złotych, niebieska torba szwedzkiej sieciówki kosztuje niecałe 2 złote. IKEA błyskawicznie zareagowała na projekt Balenciagi i zamieściła na Facebooku zabawne zdjęcie promujące własną niebieską torebę z podpisem "Oryginalna tylko za $0,90".

Niebieska torba FRAKTANiebieska torba FRAKTA IKEA