Rihanna łączy siły z LVMH. Czy powstanie luksusowa marka odzieżowa artystki?

Rihanna wkracza do świata wielkiej mody. Po sukcesie Fenty Beauty oraz cieszącej się ogromną popularnością współpracy z marką Puma, artystka postanowiła sięgnąć po więcej. Razem z koncernem LVMH szykuje coś wielkiego!

Amerykański serwis branżowy WWD jako pierwszy podał informację o wspólnym przedsięwzięciu Rihanny i zarządzanym przez Bernarda Arnaulta koncernem LVMH, zrzeszającym ponad 70 luksusowych domów mody oraz marek. Na temat umowy nie wypowiadają się na razie sami zainteresowani, ale według The New York Times, źródła związane z LVMH potwierdzają, że doszło do podpisania umowy i możemy spodziewać się luksusowej marki sygnowanej nazwiskiem Rihanny.

Rihanna współpracuje z LVMH

Pierwszym elementem kolekcji mogą być przeciwsłoneczne okulary z logotypem "Fenty", w których Rihanna została już dwukrotnie sfotografowana. Serwis WWD donosi również, że pracownicy związani z innymi markami koncernu LVMH, między innymi Celine oraz Louis Vuitton, zostali oddelegowani do pracy nad nowym projektem Rihanny.

Od 2017 roku artystka współpracuje z LVMH, a dokładniej z Kendo, która odpowiada za produkcję kosmetyków jej marki Fenty Beauty. Kosmetyczny brand Rihanny, który na instagramie obserwuje ponad 6,3 miliona użytkowników, jest dziś globalnym fenomenem, a kolejne produkty, które pojawiają się w sprzedaży, zostają niemal natychmiast okrzyknięte bestsellerami.  

Rihanna w świecie mody

Do świata wielkiej mody artystka wkroczyła po raz pierwszy w 2008 roku, występując podczas charytatywnego balu zorganizowanego przez dom mody Gucci. W 2011 roku Rihanna rozpoczęła współpracę ze stylistką Mel Ottenberg i coraz częściej zaczęła pojawiać się w ubraniach znanych projektantów. W roku 2014 otrzymała od stowarzyszenia zrzeszajacego ponad 450 projektantów, The Council of Fashion Designers of America, nagrodę dla ikony mody. To wówczas pojawiła się w słynnej naked dress wysadzanej diamencikami, projektu Adama Selmana, dopasowanym czepku oraz białym futrze.

W kolejnym roku, jej stylizacja, a dokładniej żółty płaszcz z ogromnym trenem, projeku Gou Pei, w którym wystąpiła podczas Met Gala, była najczęściej komentowanym strojem wydarzenia. W 2015 roku, jako pierwsza czarnoskóra kobieta, została ambasadorką zapachu Dior "Secret Garden". 

Rok wcześniej zostałą dyrektor kreatywną marki Puma i jednocześnie rozpoczęła pracę nad pierwszą kolekcją Fenty Puma. W sierpniu zeszłego roku na rynku zadebiutowała kolekcja bielizny Savage x Fenty. Rihanna jest bardzo aktywna także na rynku muzycznym, a fani już wyczekują premiery jej kolejnego albumu. W zeszłym roku artystka wystąpiła także w kolejnym filmie. W "Ocean's 8" zagrała u boku Cate Blanchett, Sandry Bullock, Ann Hathaway oraz Heleny Bonham-Carter.

Celebryci projektują

Rihanna nie jest pierwszą artystką, która chce zaistnieć w świecie mody jako projektantka. Victoria Beckham, była członkini girlsbandu Spice Girls, jest dziś docenianą i szanowaną projektantką, choć początkowo niewielu wróżyło jej marce sukces. Bliźniaczki Olsen, aktorki znane z popularnego serialu "Pełna chata", to właścicielki dwóch świetnie radzących sobie na rynku marek modowych The Row oraz Elizabeth&James.

Doskonałym przykładem ogromnego sukcesu artysty w świecie mody jest także Kanye West. Po współpracy z Nike, Louis Vuitton oraz Fendi, raper rozpoczął swój najbardziej dochodowy biznes z marką Adidas. W 2013 roku na rynku zadebiutowały Adidas Yeezy Boots, a dwa lata później powstała jego własna kolekcja Yeezy. Czy Rihanna zostanie cenioną projaktantką? Obserwując jej dotychczasową karierę, wróżymy jej nowemu przedsięwzięciu ogromny sukces.