Wszystko, co musisz wiedzieć o nowej kolekcji Rihanny dla marki Puma

Kasia Żechowicz
09.03.2017 16:00
Rihanna po raz kolejny udowodniła, że ma talent nie tylko do tworzenia muzyki, ale również mody. Przełożenie stylu Barbadoski na ubrania i dodatki sygnowane marką Puma okazało się pomysłem idealnym. Rihanna zbiera same pochwały, nie bez powodu. Zobacz, co wokalistka zaprojektowała tym razem i jak możesz wykorzystać trendy z wybiegu w stylizacjach na co dzień!

Puma x RihannaŹródło: Vogue.com Fenty x Puma Autor: Yannis Vlamos / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Tydzień Mody w Paryżu to nie tylko święto rodzimych projektantów. Podczas imprezy mają szansę zaprezentować się również inne marki, w tym "fast fashion" i sportowe. I choć w poprzednim sezonie Rihanna debiutowała, kolekcja dla Pumy inspirowana Marią Antoniną spotkała się z bardzo gorącym przyjęciem. Postanowiono więc kontynuować współpracę i oto efekty! 6 marca przez Bibliotekę Narodową Francji (w dodatku po biurkach!) przemaszerowało grono modelek ubranych w projekty Rihanny. Tym razem tematem przewodnim były "schoolgirls", czyli uczennice, a pokaz nosił tytuł "Fenty University".

Puma Fenty RihannaŹródło: Vogue.com Fenty Puma Fall 2017 Autor: Yannis Vlamos / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Zabawa zaczęła się już od zaproszeń, bowiem stylizowane one były na karty zatrzymań. Tekst nakazywał gościowi stawić się w danym dniu, o konkretnej godzinie i w wyznaczonym miejscu, a relację raportować na profilu facebookowym FENTYXPUMA. Zaproszenie kierowało do wspomnianej wcześniej biblioteki, gdzie biurka zazwyczaj służące do ślęczenia nad książkami zamieniły się w wybieg! Dodatkowo ustawiono na nich charakterystyczne lampki z zielonymi kloszami, które tworzyły prawdziwie uniwersytecką atmosferę. Przed rozpoczęciem pokazu, po stołach przeszła sama Rihanna, a ubrana była w zielony, neonowy płaszcz. W ten sposób artystka wyraźnie zaznaczyła aktualny trend na mocne kolory, szczególnie "greenery".

Rihanna Fenty PumaŹródło: Vogue.com Autor: Yannis Vlamos / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Wśród gości pokazu pojawiły się takie gwiazdy, jak Cara Delevigne czy Salma Hayek, była także najbliższa rodzina Rihanny. Ku zaskoczeniu, ścieżka dźwiękowa wcale nie była złożona z hitów wokalistki, ale takich utworów jak "Creep" Radiohead, czy "Bad Girls" M.I.A. Jeśli chodzi o samą kolekcję, to idealnie wpisuje się ona zarówno w charakter samej projektantki, jak i styl Puma. Sport znakomicie zsynchronizował się z tu z casualem, czego efektem były ubrania komfortowe, młodzieżowe i hołdujące aktualnym trendom. Najwyraźniejszym akcentem było oczywiście odwołanie do stylu uczennic i studentów (dekolt w serek, cyfry, bluzy z napisami, szorty koszykarskie, czapki baseballowe itd), choć Rihanna przemyciła również inne ważne trendy: spodnie dzwony, botki z czubami, puchówki i oczywiście najmodniejsze kolory. Kolekcja Rihanny jest ciekawa sama w sobie, ale może też posłużyć jako źródło inspiracji do tworzenia codziennych stylizacji, takich jak te, które dla Was przygotowałyśmy.

Więcej inspirujących ubrań znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: